>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
להט"בים רוסים נעצרים בניסיון לקיים מצעד גאווה
יומיים לאחר שהסנאט במוסקבה אישר סופית את החוק הפדרלי האוסר על יציאה מהארון, יוצאת קהילת הלהט"ב בסנט פטרסבורג להתריס נגד החוק, אשר כבר קיים בעיר כחוק מקומי. משטרת סנט פטרסבורג עצרה אתמול (שבת) קרוב ל-40 מפגינים שנשאו דגלי גאווה ושלטי מחאה. העבירה בגינה חשודים, בהתאם לחוק, היא "תעמולה הומוסקסואלית". לעומת זאת, בהפגנת הנגד האלימה של הניאו-נאצים לא נעצר ולו מפגין אחד.

כ-150 פעילי זכויות להט"ב יצאו לרחובות העיר השנייה בגודלה ברוסיה, במחאה על החוק הפדרלי, אשר עבר פה אחד בסנאט. אל מולם חיכתה הפגנת נגד של פעילים ניאו-נאצים, אשר השליכו ביצים לעבר הפעילים הגאים והיכו את חלקם.

בשלב מסוים התערבה המשטרה והפרידה בין הנצים. אלא שכאשר הגיע זמן המעצרים, עצרה המשטרה לא פחות מ-40 פעילים גאים בגין עבירה על החוק ההומופובי. לעומת זאת, אף מפגין ניאו-נאצי לא מצא עצמו מאחורי סורג ובריח.

פוטין לעיתונאים הזרים: "אל תתערבו בענייניה הפנימיים של רוסיה

שלשום אשרר הסנאט הרוסי פה אחד את התיקון לחוק האימוץ, האוסר למסור ילדים לאימוץ להורים מחו"ל בני אותו מין. ההחלטה עברה באישור של 131 סנאטורים שנכחו באולם. בנוסף, הסנאט אישר ברוב של 137 תומכים, ללא מתנגדים ונמנע אחד את החוק הפדרלי האוסר על יציאה מהארון.

באותו היום, במהלך שיחה עם כתבים בפינלנד, הדף נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, את הטענות לפיהן רוסיה רודפת את קהילת הלהט"ב.

"אין שום רדיפה, ההומוסקסואלים הם אזרחים שווים, הנהנים מזכויות מלאות ושוות", אמר. "אנחנו לא מטילים סנקציות על הומוסקסואליות, אנחנו פשוט מגינים על הילדים שלנו מתכנים כאלה".

פוטין גער בעיתונאים הזרים על מה שראה כהתערבות בעניינים פנימיים. "יש מדינות שחושבות שלא צריך להגן על ילדים מדברים כאלה", אמר. "אבל אנחנו הולכים להעניק הגנה באופן שבו החליטו המחוקקים הרוסים, ואנחנו מבקשים מכם אל תתערבו בענייניה הפנימיים של רוסיה".