יד על הלב - רובכם מסתכלים על התמונות בכתבה הזו ובטוחים שמדובר בגברים הומוסקסואלים, נכון? למה, רק בגלל שהם שוכבים מחובקים? כי זה נחשב הומואי? למה לשתי בנות מותר להתכרבל זו עם זו במיטה בלי שאף אחד יניח בהכרח שמדובר בזוג לסביות? צר לנו, הבעיה היא אצלכם. מחקר חדש חושף שהתפיסה הזו שגברים לא יכולים להביע יותר מדי חיבה זה לזה בלי שמישהו יצביע עליהם ויקרא "גייז" עומדת להיכחד מהעולם, ולמעשה - רובם המוחץ של בני הדור הצעיר נהנים מדי פעם מכירבול תמים זה עם זה. אנחנו לא מדברים על צ'פחה ידידותית או חיבוק עם שתי טפיחות ידיים, אלא על כפיות קלאסיות, במלוא מובן המילה.

המחקר שנערך לאחרונה בבריטניה הגיע לתוצאה המדהימה הזו: 93% מהגברים הסטרייטים שנחקרו, רובם ספורטאים, הודו כי הם נהנים מהתכרבלות ו/או כפיות עם גברים אחרים על בסיס קבוע, ואפילו לא מבינים למה האמריקאים או שאר אזרחי העולם לא עושים את זה לעיתים קרובות יותר. בנוסף, כמעט כולם סיפרו שבשלב כזה או אחר חלקו מיטה משותפת עם גבר שלא במסגרת הקולג'.

שני גברים מתכרבלים
אפטר-נון דילייט

במחקר השתתפו סטודנטים בני 18-19 ממשפחות בעלי הכנסה ממוצעת באוניברסיטת וינצ'סטר שבאנגליה. "אנחנו תמיד מתכרבלים, כולנו מרגישים בנוח זה עם זה", אמרו חלק מהנחקרים, והיו כאלו שגילו לחוקרים מושג חדש - כירבול קוויקי, שמתרחש בדרך כלל דווקא במהלך היום. "אני אוהב כירבול קוויקי", אמר נחקר אחר, "רק בשביל להיזכר בזה שהחברים שלך תמיד נמצאים שם בשבילך".

המסקנה של שני החוקרים שיזמו את המחקר הייתה ברורה - ההומופוביה הולכת ונכחדת מן העולם, לפחות במדינות מפותחות, והתנהגות שנחשבת הומו-חברתית הופכת ליותר ויותר מקובלת בקרב גברים הטרוסקסואלים. "מדובר בעדות נוספת להרחבת ההגדרה של גבריות ואיך שאנחנו תופסים אותה בתרבות המודרנית", אמרו השניים. "ידענו שגברים סטרייטים מתחבקים ומתכרבלים זה עם זה, ורצינו להבין את התופעה הזו לפרטי פרטים. הם באמת לא מודעים לכך שגברים מבוגרים יותר רואים בהתנהגות הזו כמעוררת הלם. מה שמוכיח שרק הדור המבוגר יותר עדיין מאמין שמדובר בטאבו".

שני גברים מתכרבלים
שני גברים מתכרבלים

"הטאבו החברתי הזה קיים", הם מסבירים, "משום שקירבה בין שני גברים נתפסה כהומוסקסואלית. גברים רצו להימנע מהתעללות הומופובית ולכן הם אימצו לעצמם התנהגות 'מאצ'ואיסטית' כי להרחיק את עצמם מהתנהגויות שנחשבו כהומואיות. אבל מדובר בתפיסות משתנות של דור. גברים שגדלו בשנות ה-80 עדיין עשויים להרגיש צורך להציג לעולם איזו גירסה מאוד 'סטרייטית' של עצמם, אבל הגישות המשתנות כלפי הומוסקסואליות בחברה שלנו גרמו לבני הדור הצעיר יותר להיות פחות מוטרדים מאיך שאחרים רואים את ההתנהגות שלהם. לכן צעירים כיום לא מרגישים צורך 'להגן' על הגבריות שלהם ולהוכיח שהם הטרוסקסואלים".

"חוץ מזה, איזה אדם שפוי בדעתו יתנגד לחיבוק טוב מדי פעם?", הם מסכמים ואנחנו מסכימים. אתם?

עוד ב-mako גאווה: