>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

חיילים טורקים (צילום: Phil Walter, GettyImages IL)
ייכנסו לארון. חיילי טורקיה | צילום: Phil Walter, GettyImages IL
טורקיה בעקבות ח"כ אורי אריאל: צבא טורקיה הודיע כי סיים לגבש תוכנית להנהגת מדיניות חדשה, הזהה ל"לא נשאל, אל תספר", שהייתה נהוגה בצבא האמריקני מאז תחילת שנות התשעים ובוטלה לפני כשנה, לפיה יודחו מהצבא חיילים שייצאו מהארון. במסמך שיחולק לחיילים יובהר שחור על גבי לבן: "אם תצא מהארון – תודח. אם תישאר בארון – לא נעשה דבר".

"הפרעה פסיכו-מינית"

עלי ארול מ-Kaos GL, ארגון הלהט"ב המרכזי של טורקיה, אמר לעיתון הורייט כי ההדחה מהשירות תיעשה על רקע רפואי, כאשר הקריטריונים יהיו "יחסים שלא כדרך הטבע" ו"הפרעה פסיכו-מינית".

"אנחנו רואים בכך מצב חמור של הפרת זכויות אדם ואפליה בוטה", אמר ארול. "הגיוס בטורקיה הוא גיוס חובה, וזה אומר שעשרה אחוז מאזרחי טורקיה מוצאים את עצמם מוכנסים בכח לארון במהלך תקופת השירות הצבאי".

במועצה האירופית, הגוף המדיני העליון של האיחוד האירופי, פרסמו אמש הודעת גינוי להחלטת המדיניות החדשה בטורקיה. "המועצה מביעה דאגה גדולה נוכח ההחמרה במצב זכויות האדם בטורקיה, בהם זכויות להט"ב. דווקא בתקופה שבה יותר ויותר מדינות מבינות כי זכויות להט"ב הן זכויות אדם, בוחרת טורקיה ללכת אחורה.

"המועצה מגנה את ההחלטה על המדיניות החדשה, וקוראת לטורקיה לחזור בה ולנקוט במדיניות של שוויון לכל האזרחים, תהיה נטייתם המינית או זהותם המגדרית אשר תהיה".