מה הקשר בין הדפדפן בו אתם משתמשים לבין הסיכוי שלכם למצוא בן או בת זוג, ואפילו להתחתן? אם אתם גולשים עכשיו להנאתכם ב-mako גאווה באמצעות דפדפן פיירפוקס, ייתכן ותשקלו להחליף דפדפן בסיום הכתבה הזו. זה לפחות מה שהתבקשו לעשות מיליוני החברים באתר ההיכרויות הפופולרי OKcupid, שהחליט לפעול באופן מובהק נגד הדפדפן מבית מוזילה.

הסיבה לכך היא מינויו ביום שני האחרון של ברנדן אייך למנכ"ל מוזילה. זאת מכיוון שהמתכנת האמריקאי שהוא גם מיוצריה של שפת JavaScript ומייסד שותף של מוזילה, הוא גם פעיל נגד זכויות להט"בים. בשנת 2012 נחשף כי אייך, בעודו משמש כקצין הטכנולוגיה הראשי של מוזילה, תרם סכום השווה לאלף דולר בשנת 2008 לטובת קמפיין בקליפורניה התומך בהצעה 8 האוסרת נישואים חד מיניים. לשמחתנו הקמפיין נכשל וביוני 2013 פסל בית המשפט העליון בארה"ב את ההצעה, וכך סלל את הדרך לשיוויון בנישואים בארצות הברית לאחר שנים של מאבקים משפטיים.

לוגו דפדפן פיירפוקס של מוזילה (עיצוב: יחסי ציבור)
אש על שועל האש | עיצוב: יחסי ציבור

אתר ההיכרויות OKCupid, המציע שירותי היכרות להטרוסקסואלים והומוסקסואלים, חלקם מוצלחים וחלקם מוצלחים קצת פחות, החליט להלחם במינויו של אייך למנכ"ל מוזילה, ולפתוח במאבק משלהם בזירה הכי מתבקשת - האינטרנט.

אתר ההיכרויות פרסם הודעה מנוסחת היטב אשר הוצגה באופן אוטומטי לכל חברי האתר שנכנסו לאתר באמצעות פיירפוקס, וקראה להם להפסיק להשתמש בפיירפוקס ולעבור להשתמש בדפדפנים אחרים בשביל לגלוש באינטרנט ובאתר שלהם בפרט.

אין תמונה
גאים להחרים. דף פרופיל ב-OKCupid

"שלום לכם משתמשי פיירפוקס של מוזילה, אנו מתנצלים על כך שאנו מפריעים לכם בחווית ה-OKcupid.
מנכ"ל מוזילה החדש, ברנדון אייך, הוא מתנגד פעיל לשיוויון זכויות לזוגות חד מיניים. לכן אנו מעדיפים שהמשתמשים שלנו לא ישתמשו בתוכנות של מוזילה על מנת לגלוש באתרנו.
בדרך כלל פוליטיקה היא אינה עניינו של האתר, וכולנו יודעים שיש דברים גרועים יותר בעולם מאשר מנכ"ל המולך שולל. לכן אתם וודאי תוהים מדוע אנו עומדים על כך דווקא היום. אז זו הסיבה: הקדשנו את עשרת השנים האחרונות לחבר אנשים - כל האנשים, יחד.
אם אנשים כמו מר רייך היו מקבלים את מה שהם רוצים, קרוב ל-8% ממערכות היחסים שעבדנו כל כך על מנת ליצור אותן, היו הופכות ללא חוקיות.
שיוויון לזוגיות חד מינית חשוב במיוחד באופן אישי לכמה מאיתנו באתר OKcupid. אבל הוא גם חשוב באופן מקצועי לחברה כולה. Okcupid נועד ליצור אהבה. אלו שמחפשים למנוע אהבה, ובמקום זאת לכפות אומללות, בושה ותסכול הם אויבינו, ואיננו מאחלים להם דבר מלבד כשלון.
אם ברצונכם להמשיך להשתמש בפיירפוקס, לחצו על הלינק ותועברו לאתר.
למרות זאת, אנו מפצירים בכם לשקול שימוש בדפדפן אחר על מנת לגלוש ב-OKcupid."

אין תמונה
גאים להחרים. דף פרופיל ב-OKCupid