השחקנית האוסטרלית קייט בלאנשט, זוכת שני פרסי אוסקר וזוכת שלושה פרסי גלובוס הזהב, סיפרה בראיון לרגל צאת סרטה החדש 'קרול', כי תפקיד הלסבית לא מהווה אתגר מיוחד עבורה.

בסרט החדש מגלמת בלאנשט את דמותה של קרול איירד, המבוססת על הרומן הלסבי של הסופרת פטרישיה הייסמית 'מחיר המלח', שיצא לאור בשנת 1952.

כאשר המראיין שאל אותה האם זו הפעם הראשונה שהיא משחקת לסבית, ענתה בלאנשט: "בסרט או בחיים האמיתיים?". לשאלתו של המראיין האם היו לה מערכות יחסים בעבר עם נשים, היא הגיבה: "כן. פעמים רבות".

התחקיר של בלאנשט לקראת התפקיד בסרט החדש, כלל לדבריה גם קריאה מרובה של ספרי 'בנות עם בנות' מהתקופה, וכמו כן ניהול שיחות רבות על אזורים ארוגניים עם מעצבת התלבושות של הדמות.

"ניסינו לברר מהו החלק הארוטי ביותר של הגוף?", אמרה בלאנשט. "אנחנו חשבנו שפרקי הידיים הם באמת ארוטיים, הצוואר, הקרסוליים. בדרך בה הייסמית כותבת היא מעניקה תצפית נפלאה על פרטים שרוב האנשים היו מפספסים, אבל עיניים של מאהב לעולם לא מפספסים. דיברנו הרבה על אזורים ארוגניים".

הסרט קרול יפתח את פסטיבל הסרטים בקאן  ב-17 למאי. עוד משתתפות בסרט שרה פולסון (אימה אמריקאית) וקארי בראונשטיין.

אין תמונה
עם הלשון? מיילי מתנשקת עם חברה

השבוע גם הצהירה הזמרת מיילי סיירוס, שכבר הפתיעה אותנו בעבר בתמונה כשהיא מנשקת אישה, שלא כל מערכות היחסים שלה עד כה היו עם גברים. נראה שעוד שתי נשים ביסקסואליים מצטרפות לתעשייה הנוצצת בארצות הברית, ומה עם הביצה שלנו? מעניין מי תשבור את המחסום הזה.