מדי פעם אנו נתקלים בסיפורים על זוגיות חד מינית המתקיימת אצל מינים שונים בטבע, ובכל פעם אנחנו מתמלאים קנאה כשאנו מגלים שאף אחד בסביבתם לא רואה בזה דבר לא טבעי ולא עושה מזה עניין, חוץ מאיתנו, בני האדם.

הזוג החד מיני החדש הוא הזוג מיסי ופנלופה, שני פינגווינים ממין נקבה שהקימו קן משותף ב-oceanworld באירלנד, ומאז הן ממשיכות להראות את כל הסימנים המוכיחים שהן מאוהבות אחת בשניה. שתי הפינגוויניות ממין ג'נטו הן חלק מקבוצה של 12 פינגווינים מאותו המין החיים בפארק עולם הים במחוז קרי באירלנד, כך שאם הן היו מעדיפות להתחבר עם פינגווין זכר, היו להן שפע של אפשרויות.

מיסי ופנלופה הולכות בדרכם של מספר זוגות פינגווינים מפורסמים מאותו המין, כולל הזוג הותיק רוי וסילו, מגן החיות של סנטרל פארק בניו יורק, וזוג הפינגווינים בגן החיות הדני שהפכו אבות מאמצים לאפרוח מביצה נטושה.

פינגווינים גאים (צילום: ליאם קווין)
בלי להילחם בשום מפלגה | צילום: ליאם קווין

קייט הול, המטפלת הראשית של הפינגווינים בפארק, אמרה כי זוגות מאותו המין בקרב פינגווינים כבר תועדו בעבר, אבל לרוב זה קורה כששני זכרים הופכים לזוג.

"זה בהחלט לא מקרה יוצא דופן, למרות שהפעם מדובר בשתי נקבות", אמרה הול. "כשפינגווינים רוצים להראות שהם אוהבים אחד את השני הם מרכינים את ראשם זה לעבר זה בתנועות קידה, וזה בדיוק מה שהן עושות אחת לשניה. כשמגיעה עונת רבייה, הם עושים את זה לפינגווין בו בחרו, וכך מחזקים את הקשר ביניהם. זה מתוק מאוד".

גם בגן החיות ברמת גן התגלה לפני כמה חודשים זוג פינגווינים נשי: סוקי וצ'ופצ'וקוני. בספארי חשבו בתחילה שצ'ופצ'וקוני הוא זכר, אבל לאחר בדיקת דם התגלה כי מדובר בזוג לסביות גאה. וגם אצלנו, הבחירה נעשה במודע לחלוטין ולמרות נוכחות רבה של זכרים בגן החיות. 

ובהקשר הזה אי אפשר שלא להיזכר בלסלי נופ מ"מחלקת גנים ונוף", שחיתנה בטעות זוג פינגווינים גאה מול עשרות ילדים:

עוד ב-mako גאווה: