מארק בריאן, מהנדס רובוטיקה ומאמן כדורגל אמריקני שחי בגרמניה, עלה לכותרות לפני כשנתיים בזכות העובדה שהוא גבר סטרייט, נשוי ואב לילדים, שאוהב ללבוש חצאיות. התעוזה, יחד עם עמוד אינסטגרם אופנתי מושקע (647K עוקבים), הפכו את בריאן (63) לאושיית אופנה, והסטייל שלו סוקר בכל רחבי העולם, גם במגזינים נחשבים כמו הארפרס בזאר והניו יורק טיימס.

בראיון שנתן בעבר ל-Bored Panda, הסביר בריאן את הבחירות האופנתיות שלו ואמר שהוא לא מתלבש כדי להביע מיניות. "אני מתלבש כמו כל אשת מקצוע", אמר. "לבגדים אין מגדר. אני מעדיף חצאיות על פני שמלות. שמלות לא מאפשרות לי לערבב בין המגדרים. מעל המותניים אני מעדיף מראה 'גברי', ומתחת למותניים אני מעדיף מראה א-בינארי". 

הגישה והמסר המרענן הובילו את בריאן לצעוד על מסלול תצוגת האופנה של בלנסיאגה לאביב-קיץ 2022 בפריז, והוא אף אחד משגרירי לבוטן. כל אלה גם הפכו אותו לדמות אהובה על הקהילה הגאה, אבל דברים שאמר בראיון שהעניק לאחרונה לערוץ הטלוויזיה הלאומי של גרמניה, Das Erste, הצליחו לאכזב ולהפתיע רבים, כולל את מנחת התוכנית. 

@geraldobigstuff Avi Jakobs speaks to fashion influencer Mark Bryan about his bold fashion takes a turn when he basically victim blames the LGBTQ community. #markbryan #homophobia ♬ original sound - Gerald Biggerstaff

בריאן התראיין לתוכנית Beyond Fashion, בפרק שעסק בשאלה "האם לאופנה יש מגדר?". המנחה, אבי ג'ייקובס, סיפרה לבריאן כמה היא מתרגשת לפגוש אותו, משום שהיא הניחה שבריאן נאבק בסולידריות לצידה של הקהילה הגאה. למרות ההנחה הזאת, בריאן ביקש לתקן את ג'ייקובס וסיפק תשובה שהשאירה רבים מבולבלים. 

"אני לא באמת חושב שאני נאבק אתכם, אבל אני גם לא נאבק נגדכם. אני חושב שמה שאני עושה עוזר לקהילה שלכם, כי אני פותח את העיניים למשהו שונה", עף על עצמו בריאן והכריז שדווקא הגייז הם אלה שהפכו מצבם לגרוע יותר, משום שהומואים נשיים מתהדרים בחצאיות ועקבים, לעומתו - גבר גברי. "אני מציג את עצמי כגבר גברי ואין לי שום בעיה, אבל אם הייתי הומו אז כנראה שהייתי מקבל מכות. אני חושב שהומואים נשיים מקשים על המצב שלהם כי הם מוקצנים ולובשים את כל הדברים האלה". 

ג'ייקובס, המומה מתשובתו, הביעה את אכזבתה רק כדי לקבל עוד קצת ממנה: "ניסיתי להפריד את עצמי מהקהילה הגאה. הם לבשו חצאיות הרבה לפני ואני מרגיש שהם החמירו את המצב עבורי כסטרייט, כי עכשיו מניחים שאני הומו". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Mark Bryan (@markbryan911)

המנחה המופתעת, שלא ציפתה לקבל תשובה שכזאת, הביטה מאוכזבת בבריאן וניתן לראות כי היא מחזיקה את עצמה מלבכות. צופים גאים שנחשפו לראיון התאכזבו גם הם ופנו לרשתות החברתיות כדי להביע את מורת רוחם מדבריו, בין היתר גם בעמוד האינסטגרם של בריאן, עד הרגע שבו החליט לכבות את האפשרות של הגולשים להגיב. "הפסקתי לעקוב. עוד גבר זקן פריוילג שמאשים אותנו בקשיים שלו. בזכותנו אתה יכול להיות מה שבא לך", כתב גולש זועם אחד, ואחרים רבים כינו את בריאן הומופוב. "בסוף מסתבר שהכלבה הזקנה הזאת הומופובית? שילך לה*דיין הוא והחצאיות המכוערות שלו", כתב בעדינות גולש נוסף. 

הסיפור לא נגמר כאן. התגובות הזועמות הרבות הובילו את בריאן לפרסם תגובה משלו בסטורי, אותה גם שמר בנבחרים תחת הכותרת "להט"ב". "הראיון האחרון שלי שותף פעמים רבות ברשתות החברתיות והוביל לדיון ער בהמון פלטפורמות", אמר בסרטון. "תמיד אמרתי שהלבשה לא מכתיבה נטייה מינית וזהות מגדרית, והרבה להט"ב בוחרים באופנה כדי להביע את המיניות שלהם. המסר שלי הוא שמה שאני לובש לא מגדיר את המיניות שלי או המגדר שלי. אני מבין שלא בחרתי את המילים הנכונות, אני מצטער מאוד שזה יצא כך. אני אמשיך לעשות את מה שאני עושה ואפרסם תמונות כמה שרק אפשר, אני לא אוותר על העקבים והחצאיות, אני לא הומופוב ואני לא אפסיק להעביר את המסר שלי".