לא מצחיק: פצצה מזויפת שהושתלה במועדון-על הלונדוני "גן עדן" ביום שני האחרון, הובילה את כוחות הביטחון לפנות את הרחובות הסמוכים ולהשבית תחנת רכבת גדולה במשך יותר משעה. בימים אלו מבקשת משטרת לונדון את עזרת הציבור במידע לגבי האדם שהיה אחראי למתיחה, שהכניסה את לונדון למתח וחרדה. 

ג'רמי ג'וזף, שמנהל את הליין הגאה המפורסם G-A-Y במועדון שנים ארוכות ואירח את הזמרות הגדולות בעולם כמו ליידי גאגא ומדונה, ערך באותו זמן חזרה עם כוכבות "המירוץ לדראג של רופול בריטניה" לקראת סיבוב הופעות משותף, והקפיד לשתף את העוקבים באינסטגרם וטוויטר בכל מה שקורה על הבמה. 

מנצחת העונה הראשונה של התוכנית, ויויאן, הייתה על הבמה יחד עם המלכות תאיה קופי, ורוניקה גרין ושנאיה פאין, כשכוחות משטרה בליווי כלבים משטרתיים נכנסו למקום והודיעו לכולם כי ייתכן ובמקום יש פצצה. כולם פונו מהמקום וג'וזף סרק יחד עם השוטרים את האזור בחיפוש אחרי החפץ החשוד.

כוכבות "המירוץ לדראג של רופול בריטניה"  (צילום: Jeremy Joseph, Twitter)
כוכבות "המירוץ לדראג של רופול בריטניה" בזמן החזרות | צילום: Jeremy Joseph, Twitter

במקביל, תחנת רכבת גדולה הסמוכה למקום הושבתה ופונתה גם והיא, בנוסף לעוד מספר בניינים סמוכים. "השוטרים מגיבים לקריאה על חפץ חשוד שנמצא בשטח מסחרי ברחוב וילייר", מסרה אז המשטרה. "כאמצעי זהירות, מספר בניינים פונו והרחובות הסמוכים נסגרו לתנועה".

כעבור שעה, התגלה החפץ החשוד במועדון ובדיקה מעמיקה שלו גילתה כי מדובר בפצצה מזויפת. "הנסיבות בהן נמצא הפריט מצביעות על כך שמדובר במתיחה מכוונות", הוסיפו במשטרה מאוחר יותר. "נפתחה חקירה לזיהוי האדם שעומד מאחוריה". 

"אני לא אשקר, זה היה ממש מפחיד, אבל אני לא יכול להחמיא יותר לכלבנים המדהימים", סיפר ג'וזף. "הם נכנסו לבניין בלי לדעת אם האיום אמיתי או מתיחה. מי שהתקשר למשטרה הוא לא יותר מאדם חולה". 

הכניסה למועדון "גן עדן" בלונדון (צילום: Nick Cooper, English Wikipedia)
הכניסה למועדון "גן עדן" בלונדון | צילום: Nick Cooper, English Wikipedia

מאוחר יותר באותו היום, סיפרה ויויאן כי יכול להיות שמישהו דיווח על החפץ החשוד אחרי שראה בסטורי של ג'וזף את החזרות שלהן, והמשטרה בודקת כרגע אם למעשה מדובר באירוע על רקע הומופובי. "זה אפשרי שמישהו התקשר למשטרה באותו יום אחרי שראה אותנו באינסטגרם וידע שאנחנו שם", אמרה ויויאן ל-pink news. "המשטרה הייתה פשוט מדהימה, הם גרמו לנו להרגיש בטוחות. חבל שאחרי הסגר, כשכולם מתים לחזור לעבוד ולעלות על הבמה, אנחנו סוף סוף כאן בחזרה הראשונה, ומישהו מחליט לעשות מתיחה כזאת נוראית. מי שזה לא יהיה - תתבייש לך".