>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

נישואים גאים (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
דלאוור מצטרפת לחגיגה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock
המדינה הראשונה לאמץ את חוקת ארה"ב בשנת 1787 היא המדינה ה-11 לאשר להומואים וללסביות להינשא. אמש (ג') אישר הסנאט של מדינת דלאוור את הצעת החוק לאשר נישואים גאים במדינה, כשבועיים אחרי שמדינת רוד איילנד עשתה זאת.

בתום דיון שנמשך למעלה מ-3 שעות, הצביע בית המחוקקים בעד הצעת החוק ברוב של 12 תומכים מול 9 מתנגדים. המושל הדמוקרט ג'ק מארקל הודיע כי יחתום על ההצעה, שתיכנס לתקופה ב-1 ביולי. עד כה, זוגות מאותו המין במדינה שביקשו להתחתן הסתפקו ב"איחודים אזרחיים". החוק החדש לא יעניק לזוגות מאותו המין יותר זכויות, אך התומכים מסרו כי בעצם אישור החוק, זוגות מאותו המין יזכו לכבוד ולשוויון להם זוכים זוגות נשואים.

"מסר לבית המשפט העליון"

מארק סולומון, מנהל הקמפיין של ארגון "החופש לנישואים", הביע את התלהבותו נוכח אישור החוק: "ההצבעה ההיסטורית היום הופכת את דלאוור למדינה ה-11 בארה"ב בה זוגות מחויבים ואוהבים יכולים לחלוק את השמחה וההגנה שמגיעים עם הנישואים. נקודת הציון הזו שולחת מסר נוסף לבית המשפט העליון, לפיו הגיע הזמן לאפשר לנישואים לכל האמריקנים". בכך התייחס סולומון לדיונים בעליון של ארה"ב בסוגיית הנישואים הגאים שהתקיימו בחודש שעבר, וצפויים לעלות מחדש בחודש הבא עם קבלת ההחלטה בנושא.

דלאוור אישרה את החוק כשבועיים לאחר שהסנאט ברוד איילנד אישר נישואים חד מיניים במדינה. 26 מחברי הסנאט הצביעו בעד הסרת החוק שאסר על נישואים חד מיניים, 12 התנגדו. רוד איילנד היא המדינה האחרונה במחוז ניו-אינגלנד שאישרה נישואים חד מיניים, ואלפים הריעו משמחה למשמע החדשות. כעת נותר רק למושל לחתום על החוק החדש.

הכנסייה הקתולית התנגדה לחוק החדש, חלק מחבריי הסנאט אמרו כי נאלצו לבחור בין אמונתם הדתית לבין רצון הבוחרים. "אני לא מאמין שהגענו לזה אחריי כל כך הרבה שנים", אמר קן פיש, 70, הומוסקסואל, "לא הייתי בטוח אם אי-פעם נצליח".

נישואים גאים מסביב לעולם: תמונת מצב