טטיאנה לוזאנו פריירה מעולם לא קיבלה את העובדה שבנה בן ה-17 איטברלי לוזאנו היה הומו, והמתחים בין השניים החמירו במהלך חג המולד 2016. על פי מגזין OUT, איטברלי התארח רבות אצל סבתו בגלל המריבות החוזרות עם אמו, אך ב- 29 בדצמבר פריירה ביקשה שיחזור הביתה לחג בהבטחות פיוס. במקום זאת, היא שכרה שני בריונים, ויקטור רוברטו דה סילבה ומילר דה סילבה בריסה, שחיכו לבית לבנה כדי "ללמד אותו לקח".

תכניתה המקורית הייתה לתקוף אותו לשם הזעזוע בלבד, לשם כך שכרה שני גברים לעזרתה. במהלך המכות האם שינתה את דעתה וציוותה עליהם להרוג את בנה. משסירבו לה, לקחה סכין מטבח ודקרה את בנה למוות.

פריירה ובעלה, אביו החורג של איטברלי, לקחו את הגופה לשדה והציתו אותה. שרידי הגופה נמצאו כעבור שבוע, ונדרשה חקירה משפטית ארוכה כדי לזהותה.

טטיאנה לוזאנו פריירה ובנה איטברלי
"היו לו רק בעיות עם אמו, שלא קיבלה את היותו הומו" | צילום: מתוך פייסבוק

על פי אתר החדשות הברזילאי "אסטסטאו", פריירה הורשעה ברצח ובהסתרת גופה ונידונה ל-25 שנים ושמונה חודשי מאסר. שני התוקפים שהזמינה נשפטו כל אחד ל-21 שנים ושמונה חודשי מאסר בפועל, גם הם בגין רצח. אביו החורג של לוזאנו הואשם בהעלמת גופה, אולם משפטו נדחה וטרם הוסדר מחדש.

>> 7 גברים ששינו את הסטיגמה על HIV ואיידס

>> כך תוכלו לחסוך עד 50% מעלויות הפונדקאות

>> "כל פיסת גוף שאני חושף בתמונות מנומקת"

דודו של לוזאנו, דריו רוזה, אמר למשטרה: "הייתה לאיטברלי עבודה, הוא היה מנומס מאוד, ומעולם לא הסתכסך עם אף אחד. היו לו רק בעיות עם אמו, שלא קיבלה את היותו הומו". במשפט הכחישה פריירה כי היא הומופובית, ואמרה כי הוויכוחים עם בנה היו סביב הבאת גברים הביתה ושימוש בסמים. היא גם טענה שבנה ניסה להרוג אותה. פריירה ושני התוקפים מתכננים לערער על גזר הדין.