>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם? 

אין תמונה
מסעיר את הקהילה. רופרט אוורט

נראה שלא צריך להיות סטרייט כדי להיות שבוי בסטיגמות: דווקא בתקופה שבה מקבלים הורים הומואים "הכשר מקצועי" מארגון הפסיכולוגים האמריקני ומחקר באוניברסיטת מישיגן קובע כי ילדים להורים בני אותו מין מאושרים יותר, מביע השחקן הבריטי הגאה רופרט אוורט דעה שלילית ביותר בנושא. בראיון לסאנדיי טיימס אמר אוורט כי לדעתו, ילדים צריכים אבא ואמא.

אוורט, שיצא מהארון בשנת 1989, סיפר בראיון כי אמו פגשה את בן זוגו, אך עדיין הייתה מעדיפה שיהיה נשוי לאישה ויגדל ילדים. "היא חושבת שילדים צריכים אבא ואמא, ואני מסכים איתה", אמר. "אני לא יכול לחשוב על משהו גרוע יותר מאשר ילד שגדל אצל שני אבות".

אוורט ביקש להדגיש כי הוא מייצג אך ורק את דעתו. "יש אנשים שעשויים לא להסכים איתי, אבל זוהי רק דעתי. אני לא מדבר בשם הקהילה הגאה. למעשה, אני לא מרגיש שאני חלק מאיזושהי 'קהילה'".

בראיון השתתפה גם אמו של אוורט, שאמרה כי היא עדיין הייתה מעדיפה שבנה יהיה סטרייט. "כל כך הייתי רוצה שתהיה לו אישה יפה וילדים", אמרה. "הוא כל כך טוב עם ילדים, והוא יהיה אבא נהדר".

"לאוורט יש הזכות להביע את דעתו – אנו מביעים את אכזבתנו"

בארגוני הקהילה הגדולים, כצפוי, הגיבו בביקורת מאופקת ובלתי מתלהמת לדבריו של אוורט. "רופרט צריך לצאת קצת יותר מהבית, לראות את העובדות במו עיניו", אמר בן סאמרסקיל מסטונוול – ארגון הלהט"ב הגדול ביותר בבריטניה. "אני מזמין אותו לבקר אצלי בבית ולראות כמה הילדים שלי מאושרים".

בארגון GLAAD (הברית ההומו-לסבית נגד השמצה), המנהלים מעקב בעיקר אחר התבטאויות בעולם הבידור, מסרו בתגובה: "לאוורט יש הזכות להביע את דעתו, ואנו מבקשים להביע את אכזבתנו.

"ילדים אינם נפגעים על ידי הוריהם ההומואים, אך בהחלט עשויים להיפגע כאשר אנשים מפגינים בורות ומעליבים את התא המשפחתי שלהם. אנו מאחלים לאוורט שיהיה יותר שלם עם נטיותיו המיניות, ואולי אפילו יינשא לבן זוגו ויגדל עמו ילדים".

>> "גם בירושלים מקבלים משפחות גאות"

>> "המדינה לא תמנע ממני להיות אבא"

 

>> משפחות בכל צבעי הקשת: "אנחנו לא מרגישים שונים"