>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
ג'וב כהן מוריד את הדגל חצי התורן
לא ברור אם תהיה לכך השפעה, אך המסר של תושבי אמסטרדם לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין הוא ברור: די לבושה ולהומופוביה. עם הגעתו לביקור בעיר, הורדו דגלי הגאווה ברחבי העיר לחצי התורן, כאות מחאה על המדיניות ההומופובית של רוסיה.

"אנו מקווים כי מה שעשינו לפני מספר שנים בהולנד יגיע למדינות נוספות, ושגייז וסטרייטים יהיו שווים", אמר ג'וב כהן, ראש עיריית אמסטרדם לשעבר שקיים את טקס המחאה, לערוץ החדשות ההולנדי AT5. "אנשים אומרים כי לפוטין לא יהיה אכפת, זה אולי נכון אבל אנחנו שולחים מסר חשוב מאד לקהילה ההולנדית הגאה. גם ביניהם יש עדיין כאלה שחייהם לא קלים.

ההומופוביה סרוסיה שוברת שיאים

קרולין גהרלס, תושבת העיר, הוסיפה: "אתה יכול לראות דגלי גאווה רבים מתנופפים בעיר. זה טוב שאנחנו מראים סולידריות עם הרוסים ושאיפתם לגיוון ושוויון".

ג'וב כהן מוריד את הדגל לחצי התורן

פוטין הגיע לביקור בבירה ההולנדית כדי לקדם את הקשרים הכלכליים בין שתי המדינות. הוא ייפגש עם ראש ממשלת הולנד מארק רוט לדון במסחר הדו צדדי בין המדינות.

בשנה האחרונה החריפה רוסיה את המדיניות ההומופובית: יציאה מהארון הפכה ללא חוקית במדינה ויותר מעשרה איזורים במדינה אוסרים על קיום "פרופוגנדה הומוסקסואלית".

החוק החדש קובע איסור על "קידום של מעשי סדום, לסביוּת, ביסקסואליוּת וטרנסג'נדריוּת". באוקטובר העביר גם מחוז ארכנגלסק שבצפון-מערב רוסיה הצעה דומה, וכעת חוששים בקהילת הלהט"ב ברוסיה כי חוקים דומים ייחקקו ברוסיה כולה.

בעקבות אישור החוק ההומופובי, הכריזו ארגונים ברחבי העולם על חרם תיירות, במסגרתו הם קוראים לקהילת הלהט"ב וחבריה ברחבי העולם שלא לבקר בסנט פטרסבורג. פעילים בקהילת הלהט"ב בעיר, בשיתוף הארגון הבינלאומי All Out פרסמו סרטון ובו קריאה לחרם. הסרטון מפנה לעצומה שפרסם הארגון, שתוגש למושל פולטבצ'נקו. 

בשנת 2012 עיריית מוסקבה הודיעה על איסור של 100 שנה לקיום מצעדי גאווה. לפני מספר חודשים נפצעו 10 אנשים בהתקפה אלימה במועדון גייז.