>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

גייז (צילום: Thinkstock)
שני הגברים הוכרו כהורי התינוק (אילוסטרציה) | צילום: Thinkstock
לראשונה בתולדות ארגנטינה, הכירה הרפובליקה בשני גברים כהורים לתינוק שנולד באמצעות אם פונדקאית. בכך הופכים שני ההורים, אלחנדרו גרינבלט וקרלוס גוסטבו דרמחרד לזוג הראשון בני אותו מין המקבל הכרה שכזאת.

לאחרונה חגגה קהילת הלהט"ב בארגנטינה שנתיים לחוק המאפשר לזוגות בני אותו מין להינשא. על פי הרשומות, יותר מ-6,000 זוגות נישאו מאז במדינה.

המדינה המתקדמת באמריקה הלטינית

"אנחנו מנסים לא להתייחס למה שהחברה חושבת או לא חושבת, ומתרכזים בלגדל את המשפחה שלנו באושר", אמר דרמחרד בראיון לסי.אן.אן, כאשר הוא ובעלו מצטלמים עם הרך הנולד, טוביאס.

גרינבלט הוסיף: "תמיד חשבנו על הרעיון להקים משפחה עם ילדים, אבל בהתחלה, כשרק נפגשנו, לא חשבנו שהחברה בשלה לכך שזוג הומואים יגדל ילד. לשמחתי, החוק בארגנטינה השתנה מאז". 

ארגנטינה היא המדינה המתקדמת ביותר באמריקה הלטינית בכל הקשור לזכויות להט"ב. מלבד הזכות של זוגות בני אותו מין להינשא ולאמץ ילדים, במדינה קיימת סדרת חוקים נגד הומופוביה ואפליה. לפני כשלושה חודשים עבר במדינה חוק חסר תקדים ברמה עולמית, שקובע כי כל אזרח יוכל לקבוע את סעיף המגדר בתעודת הזהות, ללא התערבות המדינה.

בישראל נאלצים זוגות גאים לעבור הליך ארוך ומסורבל שבו מאמץ בן הזוג הלא ביולוגי את הילדים. כך, הומואים המשתמשים בשירותי פונדקאות או זוג לסביות, הנעזרים בתרומת זרע, ממתינים לעתים שנים עד אשר בן או בת הזוג מאמצים את הילד באופן חוקי.

>> "המדינה לא תמנע ממני להיות אבא"

>> למה צריך את ערוץ הגאווה?

>> הבייבי בום שלך הגייז