פבלו פוז’נה בורסאטו, אדריכל, אמן ופעיל להט"בי מהעיר קולון בפנמה, נרצח בביתו ביום שני שעבר (2 בדצמבר). גופתו נמצאה עם למעלה מ-60 פצעי דקירה באולר, בפלג הגוף העליון, בגב ובצוואר. שעות ספורות לאחר מכן נעצר צעיר בן 19, ליאונל פזיו, שהינו החשוד היחידי בפרשה עד כה. לא ברור כיצד הצעיר הגיע לדירתו של האדריכל הגאה, אם באיומים או בדרך אחרת.

אמו של החשוד, מריה דה לוס אנחלס אמנד, טוענת שידעה כי בנה הומו, ואינה שוללת את האפשרות כי האדריכל הציע כסף בתמורה לשירותי מין מהצעיר. היא מספרת כי מאז ומתמיד בנה היווה סכנה לסובבים אותו.

פזיו אובחן כלוקה בנפשו ובשכלו, אבל הרשויות, אומרת האם, סירבו לעזור להם כל צרכם. כעת היא מתכחשת לבנה, ופונה בצער רב למשפחת הנרצח. "רגשות הצער העמוקים ביותר שלי לא יוכלו להחזיר את בנך לחיים", היא פונה לאם הנרצח בשידור טלוויזיה, “הלב שלי נשבר, הבן שלי מת בשבילי".

>> הטעות ההרסנית שכמעט כל זוג גאה עושה

>> יונתן אגסי: "יום אחד אמצא בעל שידאג לי, בלי סמים ומסיבות"

משום שדבר לא נגנב מדירת הארכיטקט, שללה המשטרה את האפשרות לשוד שהסלים לרצח, אולם החשוד נמצא במרחק כמה בלוקים לאחר הרצח, כשהוא מטריד מינית קשישה בת 81. הראיות בדבר מצבו הנפשי של החשוד עשויות להפחית מחומרת הרצח, אם כי כרגע עומד האישום על רצח בזדון בנסיבות מחמירות ובנוסף גם פשע שנאה.

קבוצה להט"בית אקטיביסטית מהאזור קראה להפגנה, שתיערך לזכרו של בורסאטו ולשם הפצרה ברשויות להתייחס למקרה כפשע שנאה.