גאווה שווה זהב: הקופץ למים הבריטי טום דיילי זכה היום (ב') במדלית זהב אולימפית ראשונה, יחד עם השותף לקפיצה מאטי לי (23) בתחרות הקפיצה לזוגות מ-10 מטרים. אחרי טקס הענקת המדליות המרגש, במהלכו דיילי גם הזיל דמעה, הגיעו השניים למסיבת עיתונאים כדי לדבר על ההישג, שם סיפר דיילי על התחושות אחרי הזכייה עלייה חלם לאורך כל הקריירה ושלח מסר מחזק לבני ובנות נוער להט"ב. 

במסיבת העיתונאים דיילי ביקש להדגיש את העובדה כי במשחקים האולימפיים בטוקיו יש יותר ספורטאים וספורטאיות להט"ב מחוץ לארון מאשר בכל אולימפיאדה שהייתה לפניה, ולאחר מכן שיתף בכנות איך הרגיש בצעירותו בודד ושונה וחשב שהשונות הזו תמנע ממנו להגיע להישגים טובים.

"אחרי שיצאתי מהארון ב-2013 וכשהייתי צעיר יותר הרגשתי בודד, שונה ושאני לא משתלב. האמנתי שיש בי משהו שאף פעם לא יהיה טוב כמו שהחברה רצתה שאהיה", סיפר דיילי. "אני מקווה שלהט"בים צעירים יכולים לראות שלא משנה כמה לבד הם מרגישים כרגע, הם לא לבד. הם יכולים להשיג הכל. אני חושב שזה אחד מהדברים שאני מאוד גאה להגיד - אני גבר הומו וגם אלוף אולימפי. זה מעצים אותי, כשהייתי צעיר חשבתי שאני לא אשיג כלום רק בגלל מי שאני, אבל להיות עכשיו אלוף אולימפי מוכיח שאפשר להשיג הכל"

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Tom Daley (@tomdaley)

לאחרונה אמר ל-BBC שהגיע השנה למשחקים האולימפיים עם אמונה שהפעם זה שלהם. הוא הסביר שבן הזוג, התסריטאי דסטין לאנס בלאק, אמר לו אחרי זכייתו במדלית ארד בריו שהסיפור שלו לא הסתיים, כי "הילד שלך צריך לראות אותך זוכה במדליית זהב". "עכשיו אני יכול להגיד שהבן שלי ראה אותי הופך למנצח אולימפי וזו הרגשה נהדרת", אמר דיילי והוסיף שהוא ימשיך לקפוץ למים, אבל יקח הפסקה קצרה כדי שיוכל לחגוג את ההישג האדיר עם המשפחה. 

זו הייתה הפעם הרביעית בה דיילי משתתף במשחקים האולימפיים והוא זכה בעבר שתי מדליות ארד - אחת בלונדון 2012 ואחת נוספת בריו 2016. המדליה החדשה מצטרפת לשתי אליפויות עולם בקפיצה מ-10 מטרים ושלוש אליפויות אירופה.