>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

דיוויד פוקוק (צילום: Cameron Spencer, GettyImages IL)
דיוויד פוקוק (משמאל) בזמן משחק | צילום: Cameron Spencer, GettyImages IL

אחרונה דווח, כי ארנולד שוורצנגר יגלם את שחקן הרוגבי הראשון שיצא מהארוןגארת' תומאס. כעת, מקבלת הקהילה הגאה חיזוק נוסף מזירת הרוגבי.

בפאנל של תכנית הטלוויזיה האוסטרלית Q & A ,השתתף שחקן הרוגבי האוסטרלי, דיוויד פוקוק, וסיפר כי הוא בעד נישואים גאים. בין היתר, הדגיש פוקוק כי לא יתחתן עם זוגתו, אמה, עד אשר יותר לזוגות הומואים ולסביות להתחתן באוסטרליה.

"הפיתרון - נישואים לכולם"

כוכב הרוגבי דיבר על הומופוביה בספורט ובאוסטרליה, ויצא נגד חוקים שמפלים להט"בים. "אנחנו מדברים על בני אדם כאן", אמר פוקוק, "ואיך אפשר להאשים אנשים בשל מי שהם. אנשים לא בוחרים את הזהות המינית שלהם".

פוקוק אמר, כי יש לדון בנושא הזה ברמה הלאומית, ולהגיע לפתרון הגיוני. "בעייני, משמעות הדבר היא נישואים לכולם".

בתכנית נכח גם ג'ון אלכסנדר מטעם המפלגה הליבראלית, המתנגדת לנישואים גאים. אלכסנדר אמר, כי לפי תפיסת מפלגתו נישואים אמורים להיות בין גבר ואישה. יחד עם זאת, הציע פתרון יירתי, לפיו יהיו שלושה סוגים של נישואים באוסטרליה: ניסואים סטרייטים, נישואי "נברטילובה" (על שם שחקנית הטניס הלסבית מרטינה נברטילובה) ונישואי "אלכסנדר", על שם המצביא אלכסנדר הגדול.

נראה, כי הקהל שנכח באולפן העדיף את תפיסתו של פוקוק. במהלך הדיון, מחאו הנוכחים כפיים פעמים רבות ו"הפריעו" לדבריו של פוקוק בעד נישואים גאים.

הדיון סביב נישואים גאים צובר תאוצה באוסטרליה. לפני מספר חודשים עלה לרשת הסרטון למען נישואים של הומואים ולסביות תחת הכותרת It's Time, שבמהרה כבש את הרשת עם למעלה מ-6 מיליון צפיות.

>> "התעוררתי הומו" – סיפורו המדהים של שחקן הרוגבי