סינדי לאופר 1 Cyndi Lauper (יח``צ: קווין טרגסר)
תדאג לנוער הלהט"ב בניו יורק: סינדי לאופר | יח``צ: קווין טרגסר
היא שרה ש"בנות רוצות רק לכייף", אבל ככל שזה נוגע לה, יש לה גם מודעות חברתית: הזמרת סינדי לאופר פרסמה בשבוע שעבר הודעה לתקשורת והכריזה, כי החלה בבנייתו של בית מחסה לנוער להט"בי שנזרק מביתו בשל נטייתו המינית או המגדרית. זאת, לדבריה, לאחר שנודע לה כי חלק גדול מבני הנוער בניו יורק שגרים ברחוב הם הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים.

על פי ההודעה, לבית המחסה יקראו "צבעים אמיתיים", על שם הלהיט של לאופר משנת 1986, "True Colors". עבודות הבנייה החלו אתמול במנהטן.

"בניו יורק ישנו מספר לא פרופורציונלי של נוער להט"בי – 40% מכלל בני הנוער שגרים ברחוב", אמרה לאופר בהודעה שפרסמה. "אפילו יותר מדאיג אותי זה שאותם בני נוער סובלים מאפליה ומתקיפה פיזית באותם מקומות שהם צריכים ללכת אליהם כדי לקבל עזרה". 

הזמרת מציינת כי מטרתו של בית המחסה החדש הוא להעניק לאותם בני נוער סביבה תומכת ובטוחה, מבחינה פיזית ורגשית. "זאת כדי להעצים את דיירי הבית הצעירים לכדי בני אדם שאוהבים את עצמם, מאושרים ומצליחים, כפי שהם נועדו להיות", אמרה לאופר.

בית המחסה צפוי לכלול דירות סטודיו אישיות, בנוסף לחדרי מגורים משותפים כמו סלון, מטבח וחצר. כל אחד מבני הנוער ישלם שכר דירה על פי יכולתו, ויקבל סיוע במציאת עבודה ובהתווית מסלול חינוכי כדי לרכוש השכלה גבוהה. בנוסף, המקום אמור להעניק לבני הנוער תחושה של משפחתיות, כאשר הדיירים הצעירים, שיפגשו בבני גילם שעברו גורל דומה, ילמדו על אחווה ורעות הדדית.

בישראל פועל בית מחסה אחד לנוער להט"בי – בית דרור, הממוקם בשכונת נווה צדק בתל אביב. הבית, המקבל תמיכה ממשרד הרווחה, פועל כמחסה זמני לנוער להט"בי ועוסק, בין השאר, גם בגישור בין הנער לבין משפחתו.

>> לכתבות נוספות בערוץ, היכנסו