טיפאני פורטונה, מטפלת אומנה של חיות מחמד מניו ג'רזי, ניסתה במשך חודשים ארוכים להציג את הצ'יוואווה הנוירוטי פראנסר בפני מאמצים פוטנציאלים ככלב חביב ונעים לבריות. אבל אחרי תקופה מסוימת, היא הבינה שאין לה יכולת להחביא את האמת לנצח, אז במקום לייפות את המציאות, היא פרסמה מודעה חדשה כנה, אולי כנה מדי. 

“ניסיתי לגרום לו להישמע לחביב, אבל הבעיה היא שהוא פשוט לא", פתחה טיפאני את המודעה. "אין ביקוש מאוד גדול לכלבים נוירוטים, שנראים כמו גרמלינים ומתעבים גברים, חיות וילדים, אבל אני חייבת להאמין שיש מישהו שם בחוץ בשביל פראנסר, בגלל שאני והמשפחה שלי כבר עייפים. כל יום מחדש, אנחנו חיים בנוף הגיהנום שהיצור השטני הזה יצר בבית שלנו. פשוטו כמשמעו - הוא בדיוק כמו שממים מתארים צ'יוואוות - 50 אחוז שנאה ו-50 אחוז רטט. אם אתם מזדעזעים מאיך שהוא נשמע, אז חכו - זה לא הכל".

פראנסר (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק tyfanee.fortuna@, facebook)
פראנסר | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק tyfanee.fortuna@, facebook

פראנסר בסך הכל בן שנתיים, ובילה את תחילת חייו אצל אישה קשישה שהתייחסה אליו כמו לבן אדם. היא לא העניקה לו את האהבה והמגע לו הוא היה זקוק, מה שגרם לכלבלב להפוך ל"בלגן נוירוטי", כך לפי טיפאני בעצמה. "הוא הגיע אלי בתוך ארגז, שמן, לבוש בסוודר קשמיר, ולידו בייקון, ביצה וגבינה", המשיכה. "הייתי אמורה להבין באותו רגע שהכלב הזה הולך להיות בעייתי". 

למרות שהיא תיארה אותו כ"מפוחד" ברגע שהגיע לבית האומנה שלה, האופי האמיתי של התפלץ התגלה במהירות. "התרגשתי לראות שהוא יוצא מהקונכיה שלו והופך להיות כלב אמיתי", היא כתבה. "אבל עכשיו אני די משוכנעת שהוא לא כלב, אלא יותר כלי בו שוכנת רוח של ילד ויקטוריאני, שעכשיו רודפת את הבית שלי". 

פראנסר (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק tyfanee.fortuna!@, facebook)
פראנסר | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק tyfanee.fortuna!@, facebook

טיפאני הבהירה כי הצ'יוואווה הצעיר שונא גברים, ילדים וחיות אחרות, לכן הבית האידיאלי עבורו יהיה עם "נשים רווקות, אם ובת או לסביות". למרות הכל, מסתבר שלפראנסר יש גם כמה מעלות חיוביות - הוא מאולף לחלוטין, נאמן בצורה מוחלטת ואפילו "מחייך" כשהוא מתרגש. טיפאני גם חשה צורך להדגיש כי פראנסר עתיד לחיות עד גיל 21, אז "כדאי לכן לקחת זאת בחשבון אם אתן מעוניינות בו". 

המודעה הכנה הפכה לויראלית בקנה מידה מטורף - היא זכתה ליותר מ-42 אלף לייקים ו-65 אלף שיתופים, אבל למרות זאת בשלב זה עוד לא נמצא בית לפראנסר. זאת לא הפעם הראשונה בה טיפאני מנסה למצוא בית לצ'יוואווה בעייתי. ב-2017 היא לקחה לחזקתה את רומפלסטילסקין, צ'יוואווה שהצליח לשרוד במשך שבועיים שלמים אחרי שהבעלים שלו מת, על ידי כך שהוא אכל את הגופה שלו. אז מישהו כאן בעניין של פראנסר?