פסל פאלי, הממוקם בפאתי העיר טרוחיו בפרו ומייצג את תרבות המוצ'ה הפרואנית, ששגשגה בין המאה השנייה לשמינית לספירה באזור, הושחת על ידי שלושה אלמונים. האחד הצמיד סכין לצווארו של מאבטח שהיה בקרבת מקום, בזמן שהשניים האחרים פערו חור גדול בפאלוס עצמו. לאחר מכן שלושת הפושעים ברחו מהמקום, לא לפני שירו מספר יריות באוויר. 

המיצג, גבר מחויך ומצויד המתנשא לגובה 2.8 מטר, הפך לאחד האטרקציות התיירותיות הפופולריות באזור. הפסל עצמו מסמל פוריות, אבל אירוע הוונדליזם החמור דווקא עורר דיון הנוגע לאבות הקדמונים של פרו, בני תרבות המוצ'ה, שחיו בצפון המדינה ויצרו פסלים רבים שהציגו אקטים מיניים חד מיניים. 

עיריית מוצ'ה, העיר שנקראת על שם התרבות הקדומה, פרסמה בעמוד הפייסבוק הרשמי שלה סרטון המציג פסלים רבים מאותה תקופה, המנציחים ומכבדים מיניות קווירית, ונותנים מקום גם להוויה מגדרית אנדרוגנית. רוב הפסלים האלו הושמדו מאוחר יותר על ידי המתיישבים הספרדים, שביצעו טיהור דתי והחריבו כמעט כל ייצוג של מיניות קווירית שהיה קיים באזור. 

ראש עיריית מוצ'ה, פרננדז בזאן, כבר הודיע כי לא יכנע לוונדליזם והודיע שבעקבותיו הוא מתכוון להוסיף 12 מייצגים נוספים לתרבות המוצ'ה העתיקה בעיר, כשחלקם עתידים להציג אירוטיקה מסוג כלשהו, או לידה. "בשעה 2 לפנות בוקר התנפלו שלושה פושעים על המאבטח והצמידו לו סכין לצוואר", תיאר ראש העיר בהודעה לתקשורת. "הם מנעו ממנו מלהגיב או לקרוא לעזרה והשחיתו את הפסל". 

בסרטון אחר ששיתפה העירייה, מוסבר כי הפסלונים הקווירים אמורים לייצג, מעבר למיניות קווירית, גם שפע, פוריות ושמחת חיים. תרבות המוצ'ה העתיקה הייתה אמנם פתוחה למיניות, אך כיום פרו היא מדינה קתולית ושמרנית, לכן עלולים להתעורר קולות שיגנו את קידום אמנות החרס של בני המוצ'ה, אבל לפי הסרטון, יש לכבד את הפסלים, לא רק בגלל התרבות העתיקה, אלא גם כדי לחגוג את המיניות האנושית.