חדשות עצובות בשבוע המודעות הטרנסג'נדרי: מלכת היופי הטרנסית יוניאסקי קארי הררה (39), המוכרת בשם הבמה יוני קארי, נרצחה בשבוע שעבר באכזריות על ידי בעלה יגור ארודסוזה. יגור, שהיה תחת השפעת סם מסוג קריסטל מת', התקשר למשטרה אחרי המעשה והודה כי דקר את יוני בסכין ומזלג במהלך ויכוח. 

על פי הדיווחים, בין השניים התלהט ריב במהלכו אמרה הררה ליגור כי "היה לי גבר טוב יותר ממך". לאחר מכן מיהר הנאשם למטבח, תפס סכין ומזלג, העיף את הררה מהמיטה והחל לדקור אותה בעודה מוטלת על רצפת חדר השינה. בדו"ח המשטרתי נכתב כי הנאשם אמר לשוטרים שמת' הרס את חייו וכי הוא דקר את הקורבן עד שהבין את מעשיו. במהלך הווידוי אמר בדמעות כי הוא "ראוי לעונש קשה".

 

 

הררה החלה את דרכה כרקדנית סלסה ומאז שנת 2004 השתתפה באינספור תחרויות יופי, שהיו התשוקה האמיתית של חייה. היא הקימה בסיס מעריצים נאמן במיאמי ולוס אנג'לס והפכה לפעילה מובילה עבור הקהילה הגאה בערים אלו. מותה הטראגי הביא אבל עצום לקהילה אותה ייצגה בגאווה. "מלבד היותה יפה להפליא, היא הייתה אדיבה וטובה. היא דאגה לאחרים כפי שהיא דאגה לעצמה. היא הייתה אדם מיוחד מאוד עבור אנשים רבים", אמר ראול גריפית, אחד החברים הקרובים של מלכת היופי, ל-WPLG NEWS 

יגור הוא רקדן ברזילאי בן 27, שהעיד כי אהב מאוד את הררה. בחודש שעבר הוא אף קעקע את שמה של מלכת היופי על המותן, והיא פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה סרטון שלו בזמן שעשה את הקעקוע. "הוא כותב את השם שלי! בעלי אוהב אותי", כתבה אז. עכשיו הוא מואשם ברצח מדרגה שנייה וישאר במאסר עד תום ההליכים. זו לא ההסתבכות הראשונה שלו עם מערכות החוק ומסתבר שבינואר האחרון נעצר על שלושה אישומים שונים של תקיפה. 

 

 

שנת 2020 הפכה לאחת השנים הקטלניות ביותר עבור קהילת הטרנס העולמית. מאז תחילת השנה נרצחו יותר מ-350 חברי וחברות הקהילה, מתוכם 152 בברזיל לבדה. הררה היא הטרנסג'נדרית ה-37 שנרצחה בארצות הברית השנה. "מותה של הררה משקף את מגפת האלימות כלפי הקהילה הטרנסית, אשר משפיעה באופן לא פרופורציונלי על נשים טרנסיות לטיניות וכהות עור", מסר מרכז הלהט"ב של לוס אנג'לס מיד אחרי היוודע מותה של הררה. "לרוע המזל, אלימות במשפחה נותרה נפוצה מידי בחברה הטרנסית אשר נמצאת בסיכון מוגבר, ובעקבות כך ההשלכות עלולות להיות קטלניות".