איראן: צעיר נתלה על עץ לאחר שהואשם בהומוסקסואליות

מדיווחים ראשוניים המגיעים מאיראן עולה כי ככל הנראה צעיר איראני הוצא להורג בתלייה במחנה קיץ איסלאמי, לאחר שהואשם בהומוסקסואליות.

אכבר זרגרזדה בן ה-14 שהה במחנה הקיץ לבנים, כאשר איש הדת של המחנה האשים אותו בהומוסקסואליות, והסביר לנערים כי הנער הצעיר "ראוי למוות".

אמיר טאהרי, עורך לשעבר של העיתון המרכזי של איראן, שפרסם את הסיפור בטוויטר, הסביר כי הצעיר נתלה על עץ לעיני הבנים במחנה.

למרות הדיווח בטוויטר, אתרי החדשות המערביים לא הצליחו לאמת את הדיווח או למצוא אזכורים למקרה בתקשורת הפרסית.

חלק מהמבקרים תקפו את מהימנותו של טאהרי, אך רוב מוחץ של עוקביו הזדעזעו מהדיווח והגיבו בזעם למותו לכאורה של הצעיר, כשהם משווים את המקרה לכריתת הראשים של דעא"ש, ומפצירים באיחוד האירופי לגנות את המקרה.

הומוסקסואליות אינה חוקית באיראן, והעונש עליה נע בין מאסר עולם להוצאה להורג. בשנת 2012 הוצאו להורג 7 גברים באשמת הומוסקסואליות, בשנת 2005, נתלו בפומבי גם הצעירים מחמוד עסגרי בן ה- 16 ואיאז מרהוני בן ה- 18על היותם הומואים. הממשלה מצידה טוענת כי היא אינה מוציאה להורג אנשים על הומוסקסואליות, אלא רק על רצח או אונס.

סעודיה: המנהל נכנס לכלא לאחר שצייר קשת על קיר ביה"ס

בית הספר הבינלאומי בסעודיה 'טלי אל נור', נקנס בסכום של יותר מ -25,000 דולר, לאחר שהרשויות טענו כי ציורי הקשתות על בניין בית הספר הינם 'סמלים של הומוסקסואליות'.

גורמים סעודים הפועלים נגד 'משטרת המוסר' הסעודית, דיווחו כי מנהל בית הספר נמצא אחראי על צביעת בית הספר ונשלח למעצר, עד לחקירת המקרה והבאתו בפני התובע הכללי.

מיד לאחר מאסרו של מנהל המוסד, נצבע בית הספר מחדש והקשתות נמחקו.

מנהל ביה
אפילו לא בצבעי הגאווה. הקשת בבית הספר | צילום: טוויטר

אתר החדשות BuzzFeed היה כלי תקשורת המערבי הראשון שפרסם את הידיעה, שלא זכתה להתייחסות מצד כלי התקשורת הסעודים, מלבד עורך חדשות אחד, סעיד מעתוק, שלעג במדיה החברתית לפעולה שננקטה נגד בית הספר.

"כך בית ספר סעודי צבוע בדרך כלל", כתב מעתוק בטוויטר, "הם טענו שזה סמל להומוסקסואליות, ולאחר מכן הקימו ועדה ומחקו את הצבעים. השאלה שלי היא: מה היה פה קודם? צבעי הקשת או ההומוסקסואליות?"

יחסים הומוסקסואלים בלתי חוקיים בסעודיה ועלולים לגרור עונשים של קנסות, הצלפות, סירוס, מאסר ואף מוות.

ארה"ב: ג'נר וקוקס בתמונה משותפת

מפגש הצמרת לו כולנו חיכינו בין כוכבת 'כתום זה השחור החדש', לאברן קוקס, לבין הגיבורה החדשה של קהילת הטרנסג'נדרים, קייטלין ג'נר, התרחש סוף סוף. השתיים נפגשו בהקרנה מיוחדת של הסדרה 'אני קייט', הפקת דוקו מיוחדת של ערוץ E! העוקבת אחר תהליך המעבר של ג'נר.

התיעוד הראשון לפגישת הפסגה נראה בחשבון האינסטגרם של קוקס, וכלל תמונה משותפת עם קייטלין ג'נר. "קיייטלין ג'נר ואני סוף סוף נפגשנו באופן אישי, בהקרנת בכורה מיוחדת של #IAmCait", כתבה קוקס והוסיפה את התגיות #TransIsBeautiful ו-#girlslikeus.

@caitlynjenner and I finally met in person at a special private advance screening of #IAmCait. #TransIsBeautiful #girlslikeus #caitlynjenner

A photo posted by laverne cox (@lavernecox) on


עוד פרסמה קוקס תמונה קבוצתית עם כמה נשים טרנסג'נדריות בולטות נוספות שנכחו בהקרנה, כולל השחקניות קנדיס קיין וטרייס לייסט.

בשבוע שעבר שיבחה קוקס את נאומה של ג'נר בטקס פרסי ה-ESPY, ואף שיתפה חלק ממנו באינסטגרם שלה.