זוג הורים מאיטליה כלאו את בתם בת ה-17 בשבי במשך שנה, לאחר שגילו שהיא נמשכת לבנות מינה. הנערה שגרה עם הוריה בעיירה קטנה ליד רומא, נחשפה לאלימות פסיכולוגית ונאלצה להישאר בבית. ההורים אפילו השאירו אותה כלואה בזמן שהם נסעו לחופשה, ומנעו ממנה ללכת לבית הספר. הסיוט של הנערה החל כשההורים מצאו את ההודעות שכתבה לבת הזוג שלה.

הנערה הצליחה להימלט לבסוף בעזרת ארגון להט"בי מקומי בתחילת אוקטובר. היא פנתה למרכז הגאה המקומי באמצעות שיחה אנונימית בערוץ המוקדש לקטינים להט"בים בשיתוף עם משרד החינוך האיטלקי. הארגון הזהיר את הרשויות המקומיות, שעזרו לנערה לעבור לבית מחסה לקטינים.

זה לא היה הניסיון הראשון שלה להימלט. הילדה הגישה בעבר תלונה לרשויות המקומיות. עם זאת, המשטרה החזירה אותה לבית הוריה בגלל שהיא קטינה. "הנערה עברה סיטואציה משפחתית רצינית מאוד, מאז שההורים שלה גילו שהיא לסבית בשנה שעברה", סיפר חבר המרכז הגאה פאבריציו מארצו, "היא הצליחה לברוח שוב ופנתה לקו העזרה לקטינים שלנו. עזרנו לה לעבור לבית מחסה כדי להתחיל מחדש, ולאפשר לה לחזור לבית הספר".

>> מרימים עד הסוף: 11 סרטים גאים עם סוף טוב

>> צורכים סמים במסיבות? את זה באמת חשוב שתדעו

>> בחנו את עצמכם: כמה אתם באמת מבינים בסקס של גייז?

"לא מדובר במקרה בודד", הוסיף מארצו והדגיש את הצורך בחוק נגד להט"בופוביה. הוא הזמין את הקהילה הגאה האיטלקית למחות ב-17 במאי, היום הבינלאומי נגד להט"בופוביה. "אם הצעת חוק לא תוצג בפרלמנט, נמשיך בשביתה", הוא הבטיח.