>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

קמפיין ספונטני להעלאת המודעות לסרטן האשכים שוטף בימים האחרונים את הרשתות החברתיות. הקמפיין הנושא את השם "sock on a cock", שהחל בבריטניה וגלש לכל רחבי העולם, מזמין גברים להעלות תמונה שלהם עירומים כביום היוולדם, כאשר על איבר מינם מולבש גרב לבחירתם.

המצולמים מתבקשים לצרף לתמונתם את התגית #sockonacock (שם הפרויקט) או את התגית #checkemlads (ארגון צדקה הנלחם בסרטן האשכים), והמשקיעים אף מצרפים צילום מסך של אישור התרומה שלהם לאחד מהארגונים הנלחמים בסרטן.

 

פילי מוריס, מייסד Checkemlads, סיפר כי אין לו מושג מי התחיל את הקמפיין, אבל הוא שמח שהם עשו זאת, מכיוון שכמות התרומות לארגונו מאז החל הקמפיין הספונטני עלתה במאות אחוזים.

הקמפיין הצליח מעבר למצופה. אל קבוצת הפייסבוק של הקמפיין הצטרפו מעל 80,000 חברים תוך 48 שעות, ביניהם אלפי גברים שנידבו במהירות את גופם ואת גרביהם למען המטרה הנעלה. רבים אף ניצלו את הקמפיין כדי להפגין יצירתיות והשתמשו בגרביים ארוכים בשלל צבעים ובמגוון אורכים, גרביים עם איורים של דמויות מצוירות ואפילו כאלה שצילמו תמונות זוגיות עם גרביים קשורות אחת לשניה.

סרטן האשכים הוא הסרטן הנפוץ ביותר אצל גברים אמריקאיים בגילאים 15-24. זהו אחד מסוגי הסרטן הקלים יותר לטיפול, ובדיקה עצמית של האשכים יכולה לסייע בגילוי מוקדם של הגידולים, המאפשר קבלת טיפול בעל סיכויי הצלחה גבוהים במיוחד.

סרטן האשכים היא מחלה שגברים רבים נמנעים מלדבר עליה, בעיקר בשל הפרטיות שהם מייחסים לאבריהם הפרטיים. קשר השתיקה משאיר הרבה אנשים עם שאלות רבות, כגון היכולת שלהם להוליד ילדים בשלב מאוחר יותר. עם זאת, כמו סוגי סרטן אחרים, סרטן האשכים הוא נושא שמצריך דיון, והקמפיין הזה עשוי להיות בדיוק הדרך לעשות את זה. הוא טיפשי וכיפי, ומייצר דרך מצוינת לגרום לאנשים לדבר על הנושא.