מאט טדשי הוא מורה לצרפתית וללימודי דת בבית הספר הקתולי סנט איגנציוס בשיקגו. את לימודיו במכון הישועי סיים בהצלחה, והיה מועמד למשרת קבע באקדמיה לפני שפנה להוראה. טדשי בן ה-31 ספג איומים מתלמידיו, לאחר שאלו מצאו את הפרופיל שלו באתר הדייטינג OKCupid. הוא מעולם לא הזכיר את נטייתו המינית בכיתה, ולמעשה, שמר את נטייתו המינית לעצמו בכל הקשור לעבודתו. השמועה על נטייתו המינית הופצה בבית הספר, טדשי החל להיות מטרה ללעג ובוז בכיתה וברשתות החברתיות, ובסופו של דבר פוטר ממשרתו לאלתר.

הפרופיל של טדשי באתר לא כלל את שמו או את מקצועו, והכיל שלוש תמונות בלבד. באחת מהן כמצופה באתר דייטינג, הוא מופיע ללא חולצה. "לא חשבתי על זה אפילו פעם אחת שתלמיד תיכון יהיה באתר הזה", טוען טדשי ומציין שגם לחברי סגל אחרים יש פרופילים באתרי דייטינג, "לכולם צריכה להיות הזכות לחיים פרטיים". טדשי מוסיף שכתוצאה מהגילוי הוטרד בידי תלמידיו, והתלמיד שאיים עליו בפומבי באמצעות הטוויטר קיבל ריתוק לשתי שבתות.

לדבריו, ההנהלה פיטרה אותו בטענה שהראה שיקול דעת בעייתי בפרסום התמונות ברשת ובטענות נוספות שאינן קשורות לעניין. אבל הוא מאמין שהסיבה האמיתית לפיטוריו היא נטייתו המינית: "המדיניות בבית הספר היא 'אל תשאל, אל תגיד' בגלל שהם חוששים מירידה בהרשמות. לא הייתי מקבל את המשרה לו לרגע חשבתי שדבר כזה יקרה".

הנהלת בית הספר מכחישה את ההאשמות מצד המורה, ומוסיפה שהם נהגו איתו בצורה הוגנת לאורך כל הדרך. אחד מחברי הסגל לשעבר סיפר לתקשורת שישנם חברי סגל ותלמידים להט"בים אחרים, אבל זה "די מתחת לרדאר". במכתב פתוח פנה המורה לשעבר לבית הספר, וכעת הוא שוקל לנקוט בהליכים משפטיים. אך גם האפשרות הזו בעייתית, כיוון שלמוסדות דתיים מותרת בחוק מידה מסוימת של אפליה.

>> "התחלתי לבחון גברים בסרטי פורנו ונבהלתי"

>> את קליפ הגאווה הרשמי של 2017 כבר ראיתם?

>> "הבנתי לראשונה בחיי איך זה להרגיש עירום באמת"

>> מצעד הגאווה בתל אביב עוד לא התחיל וכבר שובר שיא