>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם? 

אין תמונה
סקולר ואלטמן עם בתן בימים יפים יותר

ברוק אלטמן, מפיקת טלוויזיה וזוכת פרס האמי היוקרתי, איבדה את הזכות לגדל את בתה. שופטת בניו יורק קבעה כי זוגתה לשעבר, אליסון סקולר, היא האם האחראית מבין השתיים וטובה יותר עבור הבת – כך מדווה הניו יורק פוסט.

"אין קשר בין טובת הילדה להיות ההורה ביולוגי או לא"

באוקטובר 2006 ילדה אלטמן את בתה באמצעות תרומת זרע מידידה, רוברט פריים, שוויתר על זכויותיו ההוריות בגידול הבת. סקולר, עורכת דין במקצועה, אימצה את הבת והשתיים גידלו אותה יחד.

המתח התעורר לאחר שפריים לא עמד בהסכם והחל להתערב בגידול הילדה. לפי כתב התביעה, ההורים הביולוגיים החלו להתייעץ ולדון בנושאים הקשורים בגידול הילדה, ודחקו את סקולר החוצה.

אין תמונה
חיו יחד מספר שנים

בעקבות כך, נפרדו אלטמן וסקולר סופית בשנת 2010, ואלטמן ברחה עם הבת לקליפורניה. סקולר הגישה תביעה בבית המשפט נגד זוגתה לשעבר, ושופט בניו יורק הורה לאלטמן לחזור מיד למדינה.

לפי סקולר, בין היתר אלטמן האשימה אותה באלימות והתעללות בבתן, עד למצב בו הילדה נאלצה לעבור בדיקה גניקולוגית על ידי לשכות הרווחה. אלטמן הודתה לאחר מכן, כי שיקרה.

בפסיקתה, טענה השופטת כי אין קשר בין מי ההורה הביולוגי לבין טובת הילד. "סקולר היא האם האחראית והטובה יותר עבור הילדה. היא דואגת לאינטרסים של הילדה, ולא שלה עצמה", פסקה.

אין תמונה
"אחראית יותר". סקולר והבת

השופטת הוסיפה, כי אלטמן נהגה כלפי הילדה בילדותיות ושימשה עבורה יותר כחברה ופחות כדמות הורית. מנגד, סקולר דאגה להביא אותה לבית הספר בזמן ולמפגשים עם המטפל. "אלטמן הייתה פחות רצינית ואחראית ויותר מרוכזת בעצמה. היא נהגה לאחר להסעות אוטובוס כי נרדמה או לוותר על טיפולים".

סקולר מסרה לניו יורק פוסט, כי אהבה אינה מגיעה רק מתוקף הביולוגיה. "ברגע שראיתי אתה ילדה הזו, ידעתי שהיא הילדה שלי. זהו צעד נוסף לקהילה הגאה בהכרת הומואים ולסביות כהורים. החוק צריך להדביק את הפער שנוצר בחברה עם יותר ויותר משפחות מגוונות".

לפי הניו יורק פוסט, אלטמן מתכוונת לערער על פסיקת השופטת.

>> "בתי הטרנסג'נדרית בת ה-9 ניסתה לחתוך את איבר המין"