>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
ההודעה של מדונה בעמוד הפייסבוק שלה

מדונה ממשיכה להתגייס למען חופש הביטוי וקהילת הלהט"ב בסנט פטרסבורג. לאחר שהודיעה כי בכוונתה לדבר בהופעתה נגד החוק האוסר על יציאה מהארון בעיר השנייה בגודלה ברוסיה ודיברה בהופעתה האחרונה במוסקבה למען חנינת להקת הבנות Pussy Riot, שנאסרו לאחר ששרה נגד הנשיא פוטין, הזמרת ממשיכה באג'נדה שלה.

בהופעה שתתקיים היום (חמישי) בסנט פטרסבורג תבצע מדונה עבירה ישירה על לשון החוק ל"איסור של קידום מעשי סדום, לסביוּת וטרנסג'נדריוּת". כוכבת העל תחלק לקהל שיגיע להופעתה צמידים ורודים לאות סולידריות עם קהילת הלהט"ב המקומית.

>> לחתימה על העצומה הבינלאומית נגד החוק – ליחצו כאן

יוזם החוק ההומופובי, חבר המועצה ויטלי מילונוב, ממפלגתו של הנשיא ולדימיר פוטין, הודיע כי יגיע להופעתה של מדונה וידאג כי המשטרה תעצור את כוכבת הפופ ותעמיד אותה לדין, אם אכן תתריס נגד החוק במהלך הופעתה. זאת, לדבריו, כיוון שבכך תעבור על לשון החוק האוסר "לעודד" הומוסקסואליות.

צפו בקליפ של מדונה GIRLS GONE WILD בהשתתפות רקדנים לוהטים על עקבים

כוכבת העל הבהירה בדך הפייסבוק הרשמי שלה כי תעמוד לימין הקהילה הגאה ברוסיה ולמען חופש הביטוי.

"אני לוחמת חופש", כתבה. "הופעתי, שיריי, עבודתי, האמנות שלי, כולם עוסקים בחופש הביטוי, החופש לבחור, לדבר, לפעול, תמיד באנושיות ובחמלה. אגיע לסנט פטרסבורג ואדבר למען קהילת הלהט"ב, כדי לתמוך בה ולהעניק כח והשראה לכל מי שמרגיש מדוכא. "אינני בורחת ממצוקה. אדבר במהלך הופעתי על האכזריות המגוחכת הזאת".

מילונוב, שיזם את החוק יחד עם הכנסייה הרוסית-אורתודוכסית, אמר כי הוא מודאג כלפי התהודה הבינלאומית שעשויה להיות בהופעתו של מדונה. לדבריו, הוא יגיע בעצמו להופעה, כדי לדווח בזמן אמת למשטרה, אם הזמרת "מסיתה ומתריסה נגד החוק. אני אישית מוכן לסבול שעתיים בהופעה שלה, כדי לפקח על התוכן המוסרי אליו נחשף הנוער הרוסי", אמר מילונוב לסוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס.

>> ירושלים: הקהילה הגאה הפגינה מול מלונו של פוטין בעת ביקורו בארץ

>> הומואים ברוסיה ל-mako גאווה: אנחנו פוחדים – אבל לא נחזור לארון

>> רוסיה: מתנערים מהודעת ה-G8 לשמירה על זכויות להט"ב