כמו רבים אחרים, גם שירותי הסטרימינג בסין פרסמו את פרק האיחוד ההיסטרי של כוכבי "חברים", אבל בניגוד למיליוני המעריצים בכל העולם שזכו לצפות בכל דקה ודקה ממנו, במדינה הקומוניסטית החליטו לצנזר חלקים נכבדים מהתוכנית, מה שגרר זעם רב בקרב המעריצים המקומיים. 

בין החלקים שהוסרו מהספיישל אפשר למצוא את הופעות האורח המצחיקות של ליידי גאגא, ג'סטין ביבר וגם להקת הבנים הקוריאנית BTS. בנוסף, בתוכנית המיוחדת הופיעו גם מספר מעריצים מרחבי העולם המזוהים עם קהילת הלהט"ב, שסיפרו על הדרך בה התוכנית השפיעה עליהם, אבל גם הם נחתכו בגרסה המקוצרת שעלתה בסין. 

שימו לב - אם לא צפיתם עדיין במשדר, כתבה זו מכילה ספויילרים. 

חברים (צילום: מתוך הפרק; יוטיוב - HBOmax)
קאסט "חברים", מתוך פרק האיחוד | צילום: מתוך הפרק; יוטיוב - HBOmax

על פי הדיווחים של מעריצי הסדרה הסינים, הופעות האורח של ליידי גאגא, ג'סטין ביבר ו-BTS הוסרו על ידי שלושת שירותי הסטרימינג המורשים לשדר את פרק האיחוד במדינה: iQiyi, Youku ו-Tencent Video. ככל הנראה, האמנים הבינלאומיים מצאו את דרכם החוצה אחרי שכל אחד בדרכו הצליח לפגוע ברגשות השלטונות בסין. 

בפרק המלא, מופיעה להקת BTS למשך 15 שניות בודדות, בהן הזמרים מסבירים בדיוק למה הם כל כך אוהבים את התוכנית. ליידי גאגא מפתיעה את פיבי בופה (השחקנית ליסה קודרו) בבית הקפה "סנטרל פרק" ומבצעת יחד איתה את הלהיט המושלם "סמלי קט", ואילו ג'סטין ביבר מגיח במהלך תצוגת אופנה מיוחדת, כשהוא לובש את תחפושת ה"ספוטניק" של רוס (דיוויד שווימר). 

אז מה השלושה עשו שכל כך פגע ברגשותיהם של הסינים? חברי להקת BTS שכחו לציין את קורבנות הצבא הסיני במלחמת קוריאה במהלך נאום שנשאו בשנת 2020. ליידי גאגא נפגשה בשנת 2016 עם הדלאי לאמה, דמות הנחשבת מסוכנת בעיני השלטונות הסיניים, וג'סטין ביבר כבר הוחרם על ידי המשטר הסיני ב-2017 משום שלטענתם התנהגותו על ומחוץ לבמה "מסוכנת". 

ליידי גאגא בוכה (צילום: מתוך עמוד הטוויטר "Gaga daily", twitter)
מצאה עת עצמה בחוץ. ליידי גאגא | צילום: מתוך עמוד הטוויטר "Gaga daily", twitter

בחלקים אחרים של תוכנית האיחוד, מופיעים מספר מעריצים של הסדרה מרחבי העולם שמאזכרים בדרך כזו או אחרת את קהילת הלהט"ב, וגם הם מצאו את עצמם מחוץ לגרסה הסינית. כך לדוגמה, ריקרדו מגרמניה, שסיפר כי התוכנית גרמה לו להרגיש שייכות. "הייתי גבר גיי שרצה שיער כמו של ג'ניפר אניסטון, אז אתם יכולים לדמיין כמה בודד הרגשתי לפעמים". מעריצה אחרת, שמספרת בהתרגשות רבה איך הצעת הנישואין של מוניקה לצ'נדלר השפיעה על חייה, מציגה בגאווה את בת הזוג שלה ואומרת שהיא הייתה "המוניקה שלה", גם נחתכה מהתוכנית. 

חלק נוסף שהוסר בגרסה הסינית היה קטע מתוך צילומי הסדרה, בה מאט לה בלנק מופיע בתחתונים, כשעליהם תלויה תמונה של דיוויד שווימר, כחלק מבדיחה שהוא החליט להריץ על הסט. קטע נוסף היה התייחסות של חברי הקאסט לסצנה בה ג'ואי וצ'נדלר עוזרים למוניקה אחרי שמדוזה עקצה אותה. 

בשלב זה לא ברור האם ההחלטה להסיר את כל הקטעים המדוברים הייתה של שירותי הסטרימינג עצמם, או החלטה שהועברה להם על ידי השלטון בבייג'ינג. אורך הפרק המלא ששודר ברחבי העולם היה 103 דקות ו-50 שניות, בעוד שאורכה של הגרסה הקצרה ביותר ששודרה בסין הייתה 97 דקות ו-54 שניות. 

BTS
שכחו לציין את קורבנות הצבא הסיני. להקת BTS