השבוע הסתיים כנס ביטחון בינלאומי לקהילת הלהט"ב בברלין, תחת חסותו של ראש עיריית ברלין, קלאוס וורייט. הכנס הבינלאומי של ארגון "מנאו" (Maneo) התקיים במשך ארבעה ימים תחת הכותרת Building a Queer and Tolerant Neighborhood.

אין תמונה
שרון יגרמן ביחד עם נציגי משטרת ציריך ונשיא הארגון המשטרתי האירופאי לזכויות הלהט"ב, הרמן רנס

בקרוב בישראל: מרכז דיווח על אלימות ולהט"בופוביה

בכנס השתתפו נציגים רבים מערים מרכזיות בעולם. בין היתר, הגיעו לכנס נציגים מטוקיו, ריו דה ז'נרו, לוס אנג'לס, סן פרנסיסקו, שיקאגו, ציריך, ברלין, פריז, אמסטרדם, דבלין, וואיומינג, המבורג, קלן, קייפטאון, סידני וברצלונה.

אין תמונה
ראש עיריית ברלין, קלאוס וורייט עם אילה כץ, יאיר הוכנר ושרון יגרמן

ההשתתפות של ישראל בכנס זה היא חלק ממערך שיתופי פעולה עם גורמים בינלאומיים לקראת השקתו של מרכז דיווח על אלימות ולהט"בופוביה. המרכז יוקם מיסודה של האגודה למען הלהט"ב, בשיתוף אירגונים בינלאומיים ויחל לפעול בקרוב.

אין תמונה
קלאוס וורייט, ראש עיריית ברלין ביחד עם אילה כץ, יאיר הוכנר ושרון יגרמן

שרון יגרמן, חבר הוועד המנהל והממונה על קשרים עם קהילות להט"ב בעולם, שייצג את ישראל בכנס מוסר כי הכוונה היא להקים מרכז בסוף שנת 2012, לטובת הקהילה הגאה. "המטרה היא לנטר מבחינה כמותית וסטטיסטית את האירועים הלהט"בופובים, על מנת שנוכל לקבל סיוע מהמשטרה", אומר יגרמן. "כיום נתקלים חברי הקהילה בקשיים בקבלת סיוע, משום שאין נתונים מדוייקים על היקף האלימות כלפי חברי הקהילה".

יניב ויצמן (צילום: ליאל בומברג )
סקר את פעילות העיר תל אביב והשקעתה בקהילה. יניב ויצמן | צילום: ליאל בומברג

אחת הסיבות להיעדר התמיכה לחברי הקהילה הגאה שחוו מקרי אלימות, נובעת מכך שחברי הקהילה הגאה בכלל והקהילה הטרנסג'נדרית בפרט, חוששים לדווח על מקרי האלימות. "המרכז שיוקם בתל אביב יפעל בשיתוף עם משטרת מחוז תל אביב, ובשאיפה היא ליצור שיתוף פעולה מלא עם משטרת ישראל", מוסיף יגרמן.

עיריית תל אביב-יפו שלחה גם היא את נציג המועצה המקומית, מר יניב ויצמן, חבר מועצת העיר ויועץ ראש העיר לענייני הקהילה הגאה, שסקר את פעילות העיר תל אביב והשקעתה בקהילה.

אין תמונה
אילה כץ ביחד עם ג'ים אוסבורן ושרון יגרמן

הכנס התקיים בבית עיריית ברלין, במקום בו ביקר נשיא ארצות הברית המנוח ג'ון קנדי, ועסק בנושאים רבים ומגוונים הקשורים בקהילת הלהט"ב ובקשרים בין המדינות, ביניהם: היסטוריית קהילת הלהט"ב וחשיבות ההנצחה, התיירות הגאה, תקשורת ונטוורקינג, ביטחון ושיטור, כלכלה ורודה, השלטון המקומי ושיתוף פעולה בינלאומי, בריאות ומודעות, גיוון ושיויון ועוד.

אין תמונה
שרון יגרמן עם אנדרי לוסין, מנכ"ל הקהילה היהודית בברלין

בכנס השתתפו גם בכירי ממשל ממדינות שונות באירופה, ביניהם סגנית ראש העיר אמסטרדם, ראש העיר קלן, סגנית נשיאת הפרלמנט האירופאי, שגריר ארגנטינה בגרמניה ונציגי משטרות שונות. בנוסף, לקחו חלק שוטרים בערים שונות כמו פריז, ברלין, ציריך וטורונטו, תחת שרביטו של הרמן רנס, נשיא הארגון המשטרתי האירופאי לזכויות הלהט"ב._OBJ

אילה כץ, ששכלה את בנה ברצח שאירע בברנוער בשנת 2009, לקחה חלק בכנס, כמו גם ג'ים אוסבורן מאונ' וואיומינג וחברו הטוב של מת'יו שפרד שנרצח בברוטליות בלארמי-וויומינג.

>> היכנסו לכתבות נוספות בערוץ הגאווה

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?