סטפני גרישם, מי שהייתה ראש המטה של מלניה טראמפ, דוברת הבית הלבן ומנהלת מערך התקשורת בבית הנשיא לקראת סוף כהונתו של טראמפ, פרסמה ספר זכרונות חדש העוסק באירועים שהתרחשו בבית הלבן בימים אלה. 

בספרה "אני אענה לשאלות שלכם עכשיו: מה ראיתי בבית הלבן של טראמפ", גרישם טוענת כי בחודשים הראשונים של 2018 נאמר לה על ידי לינדזי ריינולדס, מי שהייתה אז ראש המטה של מלניה, כי אחד החברים הטובים ביותר שלה פוטר במפתיע מעבודתו במשרדה של הגברת הראשונה בגלל "עניינים הקשורים בסיווג הבטחוני שלו", זאת למרות שעבד במקום יותר משלוש שנים. 

סטפני גרישם לצד דולנד טראמפ (צילום: Chip Somodevilla, GettyImages)
סטפני גרישם לצד דולנד טראמפ | צילום: Chip Somodevilla, GettyImages

בספרה, נזכרה גרישם איך הגבר, שאת שמו לא חשפה, "הובל אל מחוץ לבית הלבן על ידי עובדת מחלקת משאבי אנוש וסוכן חמוש של השירות החשאי". גרישם הוסיפה כי באותו הרגע אף אחד לא טרח לעצור ולתהות על הסיבות שעומדות מאחורי הצעד הדרסטי, ורק מאוחר יותר התגלה בקרב העובדים כי אותו עובד פוטר משום שהשתמש באפליקציית הדייטינג והסטוצים "גריינדר". 

"מי שקבע מה הסיווג הביטחוני של העובדים באותה תקופה נתקל בחשבון הגריינדר של העובד והחליט שהדבר יהיה 'מאוד מביך' עבור גב' טראמפ", כתבה גרישם על פי הדיווח של האינסיידר. גרישם טענה שהיא לא הצליחה להתגבר על הרמה הזו של דעות קדומות במקום והאשימה את מלניה בפיטורים המוזרים. "הגברת הראשונה הייתה יכולה לעשות משהו - אבל לא עשתה כלום", כתבה. "אם היא באמת הייתה רוצה את איש הצוות בחזרה איתה ואם היא באמת הייתה מזועזעת מהתקרית, היא הייתה יכולה להגיד משהו - אבל היא לא". 

גריינדר (צילום: Vladimka production, Shutterstock)
גריינדר | צילום: Vladimka production, Shutterstock

גרישם לא עצרה שם ואף רמזה בספר כי הסיבה שבגללה פוטר הייתה למעשה הנטייה המינית שלו. "אם אותו אדם באמת פוטר אך ורק בגלל שהוא גיי ותחזק חשבון גריינדר - זה לא בסדר", כתבה. "הבית הלבן הזה היה עמוס באנשים שבגדו בנשים שלהם. אותי אישית תפסו נוהגת תחת השפעת אלכוהול - והם החליטו להשאיר אותי". 

על פי הדיווח של חדשות ABC, מספר אנשי צוות בבית הלבן פוטרו או הוצבו בתפקידים חדשים במרץ 2018 בגלל עניינים הקשורים בסיווג הבטחוני שלהם, ביניהם גם אותו עובד במשרדה של הגברת הראשונה. גרישם התפטרה מתפקידה באופן מיידי אחרי המהומות האלימות שפקדו את גבעת הקפיטול בינואר האחרון.