"משחקי הכס" הולכת ומסתמנת יותר ויותר לא כסדרה אדומה או סגולה, אלא דווקא ורודה: לאחר שהודור יצא מהארון, והשחקנים הגבריים הודו שבא להם יותר להתפשט, מגיעה הצהרת תמיכה מפתיעה נוספת בקהילה הגאה, הפעם דווקא מאחת השחקניות היותר צעירות בסדרה.

מייזי וויליאמס (נו, אריה סטארק) היא כולה בת 17, אבל כבר הספיקה להוכיח את עצמה כאחת הנשים הבוגרות והמגניבות ביותר בקאסט, גם דרך חשבון הטוויטר שלה, גם דרך הקליפים שהיא מעלה ליוטיוב, גם בראיונות שהיא מקיימת וגם בצ'אטים רשמיים עם מעריצים. במסגרת אחד כזה שנערך על ידי HBO בשבוע שעבר, נשאלה וויליאמס על ידי מעריץ מה הייתה מבקשת אילו מישהו היה מעניק לה שלוש משאלות. וויליאמס הקלידה את התשובה הבאה:

"מנקודת המבט שלי, אם הייתי מקבלת שלוש משאלות, הייתי מבקשת אושר בשבילי, בשביל משפחתי ובשביל כל מי שאני אוהבת, הייתי פותרת את משבר הרעב העולמי, והייתי הופכת נישואים חד מיניים לחוקיים בכל רחבי העולם". תשובה בכלל לא רעה בשביל בת 17.

מייזי וויליאמס (צילום: טוויטר)
זו קשת גאווה על החולצה שלך, או שאת סתם שמחה לצ'וטט איתנו? | צילום: טוויטר

וויליאמס היא אמנם בריטית במקור, שם כבר יכולים זוגות חד מיניים להינשא, אבל מכיוון ש"משחקי הכס" מצולמת בלוקיישנים רבים מסביב לעולם, היא כנראה יודעת שלא בכל מקום זה עד כדי כך פשוט. בקרואטיה למשל, בה מצטלמים חלקים נרחבים מהסדרה, נקבע בדצמבר האחרון תיקון בחוקה שאוסר על נישואים גאים. במרוקו, שם נודדת חברתה לסדרה חאליסי מעיר לעיר, אפשר להיכלא ל-3 שנים באשמת קיום יחסים חד מיניים, ואילו צפון אירלנד נותרה המדינה היחידה בממלכה המאוחדת שעדיין לא מאפשרת לזוגות גאים להינשא חוקית.

לעומת זאת, הסצינות של אחיה החורג של אריה סטארק, הלא הוא ג'ון סנואו, דווקא מצטלמות בלוקיישנים יותר ידידותיים ללהט"בים, כמו איסלנד שאישרה נישואים גאים כבר ב-2010. כמו כן, עונות קודמות של הסדרה צולמו במאלטה, שרק לפני שבועות אחדים הפכה נישואים חד מיניים לחוקיים.

מם חאליסי נישואים גאים
you said it, sister

עוד ב-mako גאווה: