שירלי ודניאל מקווין קריק שבאריזונה הגיעו למהדורות החדשות, לאחר שהעניקו ראיון מרגש ודיברו בו על החוויות שחלקו מניסיונם כטרנסג'נדר וטרנסג'נדרית. לפי שירלי, "נכון לעכשיו כל המשפחה שלנו במעבר". שירלי ודניאל התארסו בשנה האחרונה, שני ילדיהם מייסון וג'ושוע נולדו לדניאל בנישואיו הקודמים. מי שערך היכרות בין דניאל ובין האפשרות שהוא גבר טרנס היו ילדיו.

ג'ושוע ביקשה להצטרף לתנועת הצופות, למרות שהיא זכר מלידה, ובכך הניעה את דניאל לחפש מידע בנושא. "וכשבסוף בדקתי את הנושא והבנתי מה קורה", סיפר דניאל, "אלוהים אדירים, הם טרנס! ואני יודע שזה נכון כי גם אני טרנס, והייתי ככה כל חיי".

דניאל ובתו (צילום: מתוך פייסבוק)
דניאל ובתו | צילום: מתוך פייסבוק

זמן קצר לאחר המקרה ג'ושוע יצאה מהארון כילדה טרנסית, ואילו אחיה מייסון כילד טרנס. במשך כל אותה תקופה בדק דניאל את גבולותיו המגדריים, מחליף את לבושו ומסתפר קצר. ברגע אחד, בתא מדידה בחנות בגדים, הבין דניאל לבסוף את האמת על עצמו. "פקחתי את העיניים", הוא נזכר, "הבטתי במראה ואמרתי: זה בדיוק זה, מושלם! זה אני!".

>> מחקר חדש חושף נתון מדאיג על גייז ישראלים

>> גאות ושפל: אלו האירועים הגאים הבולטים של 2017

>> כמה כסף אתם מבזבזים על סקס בחודש? יותר משנדמה לכם

את המעבר שלה התחילה שירלי במחשבה שלנצח לא תחלוק מערכת יחסים משמעותית, לאחר האכזבה מנישואיה וחייה הקודמים שהתנכרו לה. במשפחה של דניאל היא מצאה בית, ובן זוג שמבין אותה כטרנסית וכמי שהייתה נשואה בעבר. "זה היה משחרר", היא מספרת ומסבירה, "ידעתי שבסוף אני יכולה להיות מי שאני, וכולם יראו אותי בזכות מי שאני".