ג'היים "בלה" פיו (19), צעיר אמריקאי א-בינארי, שמזדהה בלשון זכר ונקבה, רק רצה לחגוג את חג המולד במסיבה עם חברים, אליה הגיע לבוש בסרבל בצבעי הקשת. כשעזב את המקום, אדם פתח לעברו באש, הרג אותו, ופצע שני אנשים נוספים.

על פי הדיווחים, שאר המבלים המתינו 20 דקות קריטיות לפני שהזעיקו את שירותי החירום. חלקם לא עשו דבר ואחד, למרבה הזעזוע, אף שלף את הטלפון ושידר את האירוע בפייסבוק. בני משפחתו של ג'היים הזדעזעו אחרי שצפו בסרטון, בו נראה ג'היים מדמם למוות, בזמן שאדם אומר לו "אם לא היית לובש את השמלה עדיין היית בחיים".  

"ישבתם שם במשך 20 דקות. צילמתם אותו שוכב על הרצפה", אמרה בכאב אמו של ג'היים, טיפאני לחדשות פוקס10. "לא החייאה! כלום! אנשים שנאו אותו בגלל מה שהוא לבש, לא בגלל מי שהוא היה או מה שהוא עשה, וזה לא בסדר. לקחו מישהו מיוחד כי הוא לבש שמלה". אל ההספד של של טיפאני הצטרף גם אביו של ג'היים, שאמר ל-MyNBC15 "תאהב את ילדך בגלל מי שהם. מכיוון שיום אחד הם יכולים להיות כאן, למחרת הם יכולים ללכת". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Sue Kerr (@pghlesbian)

 

שלושה ימים אחרי התקרית, עצרה המשטרה את ג'יימס לי ג'יימס ג'וניור והוא עומד כעת בפני אישומים של רצח ותקיפה חמורה. עם זאת, מסתבר כי במשרד השריף לא הגדירו את המקרה כפשע שנאה, זאת משום שבאלבמה פשעים המבוססים על נטייתם המינית או זהותם המגדרית של אנשים אינם מוכרים כפשעי שנאה. מנגד, משפחתו משוכנעת שיש להגדיר את הפשע כפשע שנאה.

מותו של ג'נהיים עוד לא נכלל באופן רשמי ברשימה של קבוצת המעקב אחר זכויות האדם, אשר שמה לה למטרה להנציח את קורבנות הקהילה הטרנסג'נדרית. במהלך 2020, נרצחו לפחות 41 טרנסג'נדרים וא-בינאריים, שזהותם המגדרית אינה תואמת למינם הביולוגי. רובן, היו נשים טרנסג'נדריות אפרו- אמריקאיות או לטיניות.