>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

דגל הגאווה (צילום: Sandy Huffaker, GettyImages IL)
סיאטל נגד הארגונים הגאים מישראל | צילום: Sandy Huffaker, GettyImages IL
משלחת הארגונים הגאים מישראל עמדה בפני הפתעה לא נעימה: חברי הנציבות הלהט"בית של העיר סיאטל ביטלה ביום שישי פגישה עם הנציגים הישראלים, בעקבות לחץ של קבוצה אנטי-ישראלית.

"זאת תחושה לא נעימה שקבוצה קטנה מצליחה לייצר כזה לחץ, ואנשים שאיתם אנחנו אמורים להיפגש בעצם בוחרים לא לקחת אחריות ולא להתמודד מול הלחץ", אמר ל-mako גאווה מנכ"ל איגי – ארגון הנוער הגאה, אבנר דפני.

"מטרת הנסיעה היא לפגוש ארגונים מקבילים מהעולם"

אבנר דפני מנכ"ל עמותת איגי (צילום: בן יגבס)
"זאת תחושה לא נעימה", מנכ"ח איגי, אבנר דפני | צילום: בן יגבס
מלבד איגי, במשלחת שנמצאת בשבועיים האחרונים בארצות הברית נמצאים גם נציגי חוש"ן – מרכז החינוך וההסברה של קהילת הלהט"ב וכן תהל"ה – ארגון התמיכה להורים לילדים להט"בים.

"במהלך הנסיעה לא נתקלנו באיזושהי התנגדות או בעיה", אמר דפני. "המטרה של הנסיעה היא לפגוש ארגונים מקבילים וכל מיני עדויות שיכולות לעזור לנו גם לשתף פעולה וגם ללמוד וגם לעזור לנו במשאבים".

ככל שהתקרב מועד ההגעה לסיאטל שבמדינת וושינגטון הבינו הישראלים כי שם צפויה להם בעיה. "כבר כשהיינו בסן פרנסיסקו ושהתחלנו להתקשר לאנשים, הבנו שיש משהו לא בסדר", אמר. "בסיאטל יש קבוצה קטנה של אנשים שהתחילה להפעיל לחץ מאוד גדול על אנשים שאמורים להיפגש איתנו".

>> "ישראל מבצעת פשעים – איך נותנים לתל אביב לזכות?"

הסתה ארסית: "צה"ל אונס נשים וילדים כחלק ממערך הלחימה"

אותה קבוצה עליה מדבר דפני היא מבין הקיצוניות והארסיות בהתנגדות שלהן למדינת ישראל בארצות הברית. אנשיה שמו להם למטרה להילחם ב-PinkWashing (בתרגום חופשי: שטיפות מוח ורודה) שלדבריהם מבצעת ישראל. בין השאר, מסיתה הקבוצה נגד ישראל ומאשימה אותה ב"שימוש בילדים כמחסום חי" וכי צה"ל "אונס נשים וילדים פלסטינים כחלק לגיטימי ממערך הלחימה".

"אנו מתנגדים לאפרטהייד ולכיבוש גם כשהוא עטוף בדגל הגאווה", כך כותב אחד המתנגדים לישראל בסיאטל, דין ספייד, בעמוד פייסבוק שפתח למען חרם על ישראל.

מלבד מרכז לנוער גאה ומסעדה יהודית, הביטול המקומם ביותר הוא של הנציבות הלהט"בית בסיאטל, שהינה שלוחה רשמית של עיריית סיאטל. "החברים בנציבות פשוט עשו הצבעה מהירה, והצביעו נגד קיום האירוע", אמר דפני. "הפגישה אמורה הייתה להיות פגישה מקצועית".

לאחר הביטול מסרה הנציבות בהודעה מטעמה: "הפגישה בינינו לבין הישראלים אמורה הייתה להיות דיאלוג מקצועי בנושא זכויות הלהט"ב בסיאטל ובישראל. לאחר שקיבלנו פניות רבות בנושא העימות הישראלי-פלסטיני וטענות ל-PinkWashing, הגענו למסקנה שזהו ויכוח שאנחנו לא רוצים להיכנס אליו. אנחנו מעדיפים להתרכז בנושאים להט"ביים ולא להכניס את עצמנו לוויכוח הפוליטי".

>> "אלה שקוראים לחרם על תל אביב – שופכים את התינוק עם המים"

>> צפו: חייל מארינס מנשק את בן זוגו

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה