ערוץ השידור הציבורי בפולין, TVP, אסר לשידור פרסומת המציגה רגע אינטימי בין שני גברים, בעוד שערוצים פולנים אחרים עושים זאת ללא לעורר מחלוקת. סירוב הערוץ הציבורי TVP לשדר את הפרסומת החדשה של מותג הקונדומים דורקס בפולין הוא התנגדות לתקדים היסטורי, אך גם ביטוי עצוב לניסיונות של פוליטיקאים להרוויח מליבוי שנאה כנגד להט"בים. הפרסומת מציגה כמה זוגות פולנים מוכרים ברגעים לפני שהעניינים מתחממים, כשהם מושיטים יד באגביות לקחת קונדום הממוקם בצורה נגישה להפליא.

עד כה אין חדש בפרסומת, למעט שהפעם, אחד מתוך ארבעת הזוגות הוא זוג חד מיני, כלומר ז'קוב ודויד המוכרים לעולם מהטרלת הקורונה הקווירית ביותר בעולם, כשחילקו לפולנים, שסובלים הן מלהט"בופוביה והן ממחסור במסכות פנים, מסיכות בצבעי הגאווה.

הטענה שהשתמשו בה בערוץ TVP לאסור את שידור הפרסומת נעוצה בתקנה לחוק השידור הציבורי מ-1992, שאוסרת להציג תכנים שמבזים "את אמונות הציבור הדתיות ובייחוד את מערכת הערכים הנוצרית". מיותר לציין שאין בזה פגיעה ברגשותיהם הקתולים של הפולנים, משום שאפילו האפיפיור כבר לא מתייחס להומואים בצורה כזו.

והנושא הולך ונהיה יותר מעניין. מסתבר כי ז'קוב קבייצ’נסקי עבד בתחנת הטלוויזיה בתור מפיק ומגיש במשך שנים, עד שהתמנה מנהל חדש לתחנה מטעם "מפלגת הצד והחוק" ה-PiS, ששולטת כרגע בפולין ומובילה קו אגרסיבי נגד אחיהם ואחיותיהן הלהט"בים הפולנים. הוא פוטר במפתיע יומיים בדיוק לאחר שפרסם סרטון ברכת חג המולד, כשהוא לצד בעלו דויד מיצ’ק.

זו אותה המפלגה שניסתה החודש להעביר "חוק ערכי המשפחה" שנועד להדיר להט"בים מכל תחומי הייצוג, ושהובילה בשנתיים האחרונות את ההתארגנות המקומית של "אזור נקי מלהט"ב", הצהרה שהועברה ונחתמה בידי רשויות מקומיות בפולין, שמבהירה כי לא תהיה "פרופגנדה להט"בית" בשטחה. נכון להיום כמאה רשויות מקומיות חתמו על ההצהרה, המהוות כשליש משטחי פולין.