במהלך פאנל שאלות ותשובות שהתקיים לכבוד ההצגה "מלאכים בשמי אמריקה" בה הוא מככב, ענה השחקן שהוא אינו שולל מערכת יחסים הומוסקסואלית, אם כי אינו מגדיר את עצמו הומו במלוא מובן המילה. "אולי יום אחד החלק הזה יתעורר בי, ואני בטוח שזה יהיה נפלא ואזכה לחקור את החלק הזה בגן, אבל נכון לעכשיו אני מוגבל לאזור שלי, שגם הוא נפלא", הצהיר גארפילד.

גארפילד בן ה-33 ניהל זוגיות מתוקשרת עם אמה סטון, שלצידה שיחק בשני סרטי "ספיידרמן", ותמיד דיבר על המיניות שלו כהטרוסקסואל. המחזה המופתי זוכה פרס פוליצר "מלאכים באמריקה" סובב סביב פריור, גבר הנאבק ב-HIV, המגולם בידי גארפילד, ומתמודד עם פרידה מבן זוגו לואיס, המגולם בידי ג'יימס מקארדל.

למרות שהשחקן הבריטי התלהב מהתהליך היצירתי בעבודה על המחזה, הוא ניגש אליו עם חששות רבים, "אני מעריץ את המחזה, אבל השאלה היא איזו זכות יש לי לשחק את תפקיד הגיי הנהדר הזה?", הוא מוסיף שהמשיך להסס עד שהמחזאי טוני קושניר בעצמו פנה אליו, וביקש ממנו לקחת את התפקיד.

כחלק מההכנה לתפקיד, גארפילד מספר שהוא וחבריו צפו במרתון של מרוץ הדראג של רופול: "ביום החופשי היחיד בשבוע הייתי מזמין שמונה חברים, וכל מה שעשינו זה לצפות ברופול".

>> "בכל יום שהוא חגג במדריד שאלתי אם בגד בי"

>> אחת ולתמיד: איך באמת לסביות עושות סקס?

מערכת היחסים שלו עם אמה סטון הייתה מתוקשרת במיוחד, ונמשכה ארבע שנים. מאז השניים שומרים על יחסים טובים, וכשסטון זכתה בפרס האוסקר לשחקנית הטובה ביותר על התפקיד שלה ב"לה לה לנד", גארפילד נעמד ומחא לה כפיים. מחווה יפה בהחלט.