מונרו ברגדורף בת ה-29 לא מוכנה לוותר לחברת לוריאל על ההתנהגות ההפכפכה שלהם, וקוראת להחרים את מוצרי הקוסמטיקה שלהם. בשבוע שעבר הכריזו בלוריאל על ברגדוף, דוגמנית ופעילה טרנסית, כמובילה של קמפיין פרסומי חדש, "stands for diversity" וכאישה הטרנסג'נדרית הראשונה לככב בקמפיין של החברה. אולם לא עברו ימים ספורים, וברגדורף  פוטרה מתפקידה בגלל פוסט פייסבוק.

בפוסט שנכתב לאור מאורעות השנאה בשרלוטסוויל שבארה"ב, נכתב שאין לה יותר כוחות לדון בגזענות אלימה של לבנים, "כן, כל הלבנים", כתבה שרלוט שהתכוונה לאופן השיטתי שבו עובדת גזענות, וכדי לחסום מראש את הטיעון המעייף ביותר בהמשך הפוסט נכתב: “אבל לא כל הגברים הלבנים כאלה. בגלל שרובכם בכלל מסרבים להכיר שהקיום שלכם, הפריבילגיה וההצלחה שלכם כגזע בנויה על גבי דמם וחייהם של אנשים כהי עור".

A post shared by Munroe Bergdorf (@munroebergdorf) on

לאחר מכן ניסתה להסביר הדוגמנית הצעירה את עמדתה. "להצביע על כך שהאימפריה הבריטית צמחה על חשבונם של אנשים כהי עור לא אמור להעליב אף אחד. זו עובדה, ככה זה קרה", מסבירה ברגדורף כמה נקודות חשובות בהיסטוריה, בעודה מגנה את לוריאל ומצביעה על כך שהחברה שכרה אותה לקמפיין הזה במטרה להילחם בגזענות, אך התקפלה ברגע הראשון שהנושא עורר מחלוקת.

"כשטרנסג'נדרית כהת עור נבחרת לקמפיין של חברה גדולה כדי להילחם באפליה ובייצוג חד-גוני בתעשיית היופי, פותחת את הפה ומשתפת בחוויותיה האישיות של אפליה וגזענות, ומזהה את שורש האפליה – עליונות לבנה וגזענות מערכתית – אז המותג הגדול לא יכול פשוט להצהיר שמחשבותיה אינן עומדות בקנה אחד עם אמות המוסר של המותג", היא מבהירה.

>> "בואו בשביל הבולבולים, תישארו בגלל הדרמה"

>> במאית פורנו של גייז מגלה משהו שבטח יפתיע אתכם

"אם אתם באמת רוצים שוויון ומגוון, צריך לעבוד ביחד כדי לפרק את מה שיצר את האפליה וההפרדה מלכתחילה", מסכמת ברגדורף, "אי אפשר פשוט לגזור קופון מרגע שמבינים שיש חור בשוק, ויש אפשרות לעשות כסף במוצרים לנשים בעלות גוון עור כהה. גזענות היא אולי גלולה קשה לבליעה, אבל אני מציעה לכם לבלוע את זה מהר ולהיות חלק מהפתרון. לא לעשות כלום – לא משפיע ולא פותר כלום".

A post shared by Munroe Bergdorf (@munroebergdorf) on

A post shared by Munroe Bergdorf (@munroebergdorf) on

A post shared by Munroe Bergdorf (@munroebergdorf) on