דיסני ידועה ביכולתה לעורר סנסציות – ובדרך כלל לאו דווקא באופן חיובי. בקיץ הקרוב הם יוציאו יחד עם פיקסאר את הסרט "שנות אור", שעל פי אתר וראייטי עתיד להכיל, בפעם הראשונה בסרטי דיסני, נשיקה בין שתי נשים. הסצנה המדוברת נגנזה, אבל לפני כמה שבועות החליטו שוב להחזיר אותה, ככל הנראה בגלל המחאה סביב חברת הסרטים.

בימים אלו התראיינה גאלין זוסמן, מפיקה בכירה בחברת פיקסאר, והסבירה מדוע החזרת הסצנה המדוברת כל כך חשובה: "זה רגע נוגע ללב. אנחנו ממש מתרגשים מזה. הנשיקה הזו עוזרת לבאז לראות מי הוא ומה חסר לו", סיפרה זוסמן, "אין לו מערכות יחסים כאלה, ולכן היה חשוב לנו להחזיר את החלק הזה". לדברי הבמאי אנגוס מקליין, המטרה היתה שכל הדמויות יהיו חיוניות לסרט ושלא יהיה בו שום דבר מיותר: "הסיפור הזה הוא מאוד הכרחי".

הסרט מספר את סיפורו של באז שנות אור, אחת הדמויות הראשיות בסרט "צעצוע של סיפור", כאשר מי שעתידה להתנשק היא הות'ורן ודמות נשית נוספת. הסערה שנוצרה לאחר ההחלטה לחתוך את סצנת הנשיקה הגיעה לאחר שדיסני לא יצאה פומבית נגד הצעת חוק הומופובית, שעל פיה יהיה אסור לדבר עם ילדים מתחת לכיתה ג' על נושאים של נטייה מינית או זהות מגדרית במערכת החינוך.  

במקביל התפרסם כי דיסני, חברת האם של פיקסאר, אף תרמה כסף לכמה פוליטיקאים שתמכו בחוק. בתגובה לכך התנצל מנכ"ל דיסני, בוב צ'פאק, והשהה את התרומות הפוליטיות בפלורידה, שם הועלתה ההצעה. כמו כן, עובדי דיסני מחו גם הם על הפרסומים וקראו לענקית הבידור לשפר את ייצוג קהילת הלהט"ב בסרטים שלה.

לאחר אישור הצעת החוק, פרסמה דיסני גינוי בדף הטוויטר שלה, וציינה כי הוא "לא היה צריך לעבור". כמו כן היא הוסיפה שהיא עובדת עם ארגונים שונים כדי להביא לביטול בחקיקה. "אנחנו מחויבים לעמוד על הזכויות והביטחון של העובדים שלנו ושל קהילת הלהט"ב בכל המדינה".