>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

57 שנה אחרי מופע הבכורה, תצא דיים עדנה לסיבוב הופעות אחרון בהחלט. כך הודיע קארי אובר'איין, מנהלו האישי של הקומיקאי האוסטרלי זוכה הטוני, בארי המפריז, שיצר את הדמות הצבעונית בעלת השיער הסגול, המשקפיים הענקיים וחוש ההומור הייחודי.

אין תמונה
מורידה את הפאה. דיים עדנה

"הגיע העת להניח לאלטר אגו בצד"

לפי ההודעה, המפריז יעלה עם המופע המצליח שלו "לאכול, להתפלל, לצחוק" באוסטרליה ב-22 ביוני בפעם האחרונה, ובהמשך הוא מתכנן לצאת עמו גם ללונדון ולניו יורק. "בגיל 78 חושב המפריז כי הגיע העת להניח לכל האלטר אגואים שלו בצד, הבולטת שבהן היא דיים עדנה", מסר המנהל.

"היא קצת עייפה מסיבובי הופעות ומבתי מלון", מסר במפריז לאחרונה לרשות השידור האוסטרלית בקנברה, והסביר את החלטתה של דיים עדנה החביבה לפרוש מחיי הבמה.

בארי המפריז (צילום: Jemal Countess, GettyImages IL)
בארי המפריז | צילום: Jemal Countess, GettyImages IL

מ"דודה עדנה" ל"דיים עדנה"

דיים עדנה החלה את הקריירה ארוכת השנים שלה באוניברסיטה של עיר הולדתו של המפריז במלבורן בשנת 1955. אז עוד בשם גב' נורם אוורג'. בהמשך, בשנות השישים החלה לצבור את המוניטין בבימות הווסט אנד בלונדון במועדון לילה בבעלותו של פיטר קוק.  בשנת 1974 שינתה את שמה בסרטו הקומי של ברוס ברספורד "הרפתקאותיו של בארי מקנזי" מ"דודה עדנה" ל"דיים עדנה", תואר אצולה אותו העניק" לה ראש ממשלת אוסטרליה בזמנו, גוף ויטלם בהופעת אורח בתפקיד עצמו בסרט.

בהמשך הפכה לכוכבת ולמותג באוסטרליה ובאנגליה, הנחתה את תכנית האירוח "החוויה של דיים עדנה" ושעשועון. תכנית האירוח של עדנה שודרה בישראל בשם "דיים עדנה מארחת", והיוותה את ההשראה לתוכנית "צפדינה מארחת" ששודרה בימיו הראשונים של ערוץ 2 בכיכובו של טל פרידמן.

בשנת 2000 זכה המפריז בפרס הטוני על המופע המצליח שלו בברודווי בכיכובה: "דיים עדנה, המופע המלכותי". מופע ההמשך "דיים עדנה: מסע הנקמה", היה אף הוא מועמד לפרס התיאטרון בארה"ב.

>> הקהילה הגאה נגד צה"ל

>> עומר שריף הבן: "אני הומו ויהודי"

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה