כולם זוכרים את הסרטון המפורסם שהפך את כריס קרוקר לאגדת רשת בינלאומית, בו היא חירפה את נפשה כדי להגן על בריטני ספירס, אחרי ההופעה הידועה לשמצה בטקס פרסי המוזיקה של MTV בשנת 2007, כשברקע התמוטטות עצבים מתוקשרת. עכשיו, כמעט 14 שנים אחרי שהסרטון המפורסם עלה ליוטיוב, קרוקר הודיעה כי היא מוכרת את הסרטון המקורי - והסכום שהיא קיבלה עליו פשוט מטורף. 

"עזבו את בריטני במנוחה" עלה ליוטיוב ב-10 בספטמבר 2017, וצבר 2 מיליון צפיות תוך 24 שעות בלבד. עד 2009 הוא הפך לסרטון השני עם הכי הרבה תגובות בפלטפורמת המדיה והיה הסרטון הויראלי הראשון שסוקר בתקשורת המיינסטרימית. קרוקר הפכה לאושיית רשת בינלאומית בין לילה והאהבה האינסופית שלה לזמרת שמה אותו בחזית תנועת FreeBritney, שקוראת להציל את בריטני מידיו של אביה, ג'יימי, אחרי שנים ארוכות בהן היא נתונה לאפוטרופסות שלו. 

אבל איך בעצם קרוקר יכולה למכור את הסרטון המפורסם, ולמה? ובכן, קרוקר מוכרת את הקטע המקורי כ-NFT, שהם באנגלית צחה non-fungible token (אסימונים בלתי ניתנים להחלפה). NFT הם אסימונים דיגיטליים, שהבעלים שלהם יכול למכור אותם תמורת מטבעות קריפטוגרפיים, כמו ביטקוין. למעשה, אפשר למכור כל תוכן דיגיטלי בשיטה זו - אפילו את הכתבה שאתם קוראים עכשיו. 

קרוקר העלתה את הסרטון למכירה ולא נתנה זמן רב להגשת הצעות מחיר. מאז המכירה כבר הסתיימה, והזוכה המאושר שכעת הסרטון והזכויות עליו ברשותו שילם על התענוג 18.69 אתריום (שהם בערך 41,331 דולר, או בעברית 136 אלף שקלים). "את הסרטון הזה יצרתי כמתבגרת שנשרה מהתיכון בחדר השינה של סבא שלי", כתבה קרוקר. "לא היה לי שום מושג איזו השפעה תהיה למסר הזה. שנים רבות אחר כך, אולי החברה סוף סוף מתחילה להבין אותו".

כריס קרוקר (צילום: אינסטגרם)
כריס קרוקר | צילום: אינסטגרם

אחרי שנים ארוכות של נון-קונפורמיות מגדרית ומעבר בין המראה הנשי והגברי שלה, החליטה קרוקר בפברואר האחרון לצאת אחת ולתמיד מהארון כאישה טרנסג'נדרית בסרטון אמיץ שעלה לרשת שהביאה לה את התהילה שלה. "במהלך השנים דיברתי לא מעט על המגדר שלי, וכששאלו אותי אם אני טרנסית אמרתי לפעמים כן ולפעמים לא", נזכרה קרוקר והביעה תקווה כי מכירת הסרטון תסייע לה בהליך ההתאמה המגדרית שלה. 

"אחרי דקות התהילה שלי קיבלתי המון תשומת לב שלילית בגלל הסרטון ההוא - לעגו עלי בתוכניות בידור, שאלו אותי אם אני בן או בת בצורה פומבית וקיבלתי איומים קשים על החיים שלי", המשיכה. "לא לקחו אותי ברצינות ותמיד חשבתי שאני צריכה לשחק את הסטריאוטיפ של מה שחושבים עלי, כי בכל מקרה לעגו לי". 

קרוקר סיפרה שאחרי הפרסום היא עברה ללוס אנג'לס, שם אימצה את המראה הנשי שלה, אך כעבור מספר שנים חזרה לטנסי, ארץ המולדת שלה, שם הרגישה לא בטוחה. "גידלתי זקן ושיניתי את הנראות החיצונית שלי. הפסקתי ללכת בנתיב של שינוי המגדר. התאמתי את עצמי לציפיות של המשפחה שלי". 

בהמשך, אחרי שאימצה מראה גברי, החלה לעסוק קרוקר בפורנו והפכה לכוכבת בתחום, אבל עכשיו, כשהיא כבר בת 33, היא מרגישה מוכנה לאמץ את האני האותנטי שלה. "תמיד הרגשתי כמו אישה מבפנים", הצהירה. "לפעמים שמתי על עצמי מסכה כדי להרגיש בטוחה בסביבה שלי, אבל אני לא גבר הומו. אולי אני כרגע נראית כמו אחד, בגלל סיבות כלכליות וביטחוניות, אבל אני מקווה בקרוב להיראות כלפי חוץ כמו שאני מרגישה מבפנים. זה הדבר היחיד שמרגיש לי אמיתי וגורם לי לחייך - אני אישה טרנסג'נדרית".