הפרלמנט בהונגריה אישר היום (שלישי) חוק האוסר על זוגות לא נשואים לאמץ ושינה הגדרות בחוקה לפיהן "אמא היא נקבה ואבא הוא זכר", וכי הונגריה "מגינה על הזהות האישית של מין הילדים בעת הלידה", מה שיפגע באופן חמור ביותר בקהילת הטרנסג'נדרים ובאינטרסקס בהונגריה.

בתגובה להחלטת הפרלמנט לאמץ את החוק והתיקונים, שיחמירו את המגבלות על הקהילה הגאה במדינה, שורת ארגוני זכויות אדם גינו בחריפות את ההחלטות. "זהו יום שחור לקהילה הגאה בהונגריה ויום שחור לזכויות האדם", אמר דיוויד ויג, מנכ"ל אמנסטי אינטרנשיונל הונגריה. "החוקים הלהט"בפובים הללו - שהועברו בחטף בחסות מגיפת קורונה - הם רק המתקפה האחרונה על בני אדם מהקהילה הגאה על ידי שלטונות הונגריה". 

פרלמנט הונגריה (צילום: Dankc Adventure, Shutterstock)
"אמא היא נקבה ואבא הוא זכר" - עכשיו בחוקה ההונגרית | צילום: Dankc Adventure, Shutterstock

קטרין הוגנדובל, מנהלת המדיניות הציבורית של ארגון ILGA, הארגון הבינלאומי ללהט"ב, הוסיפה: "החוקים מטילים הגבלות נוספות על הורים וילדים להט"בים בהונגריה. ילדים יגדלו בסביבה שתכפה עליהם מגבלות לביטוי הזהות שלהם. ילדים בכל רחבי הונגריה לא יזכו לגדול במשפחות בטוחות ואוהבות, כשאימוץ יוגבל אך ורק לזוגות הטרוסקסואליים נשואים. הניסיון להעביר במחטף בזק את החקיקה המפלה, ההומופובית והטרנספובית הזו, הוא חלק ממתקפה מתמשכת על הקהילה הגאה על ידי הרשויות בהונגריה". 

 מוקדם יותר השנה, אסרה הונגריה על טרנסג'נדרים לשנות את השם ואת המגדר במסמכים הרשמיים של המדינה, מכה נוספת לקהילה הגאה במדינה. "אנחנו מודאגים עמוקות מהבריאות והבטיחות של טרנסג'נדרים, ילדים ומבוגרים כאחד - בהונגריה, באקלים העוין הזה", אמר מייסן דיוויד, מנכ"ל ארגון טרנסג'נדרס אירופה. "אנחנו קוראים לנשיאת ועידת האיחוד האירופי אורסולה פון דר ליין להתייחס לזכויות הורים להט"ביים, לניסיון למחוק את הגיוון המגדרי בקרב ילדים, ולאסור על הכרה מגדרית בהליכים המתמשכים באיחוד האירופי נגד הונגריה".