מלכת היופי של ספרד עדיין לא השיגה שלום עולמי, אבל הצליחה להפתיע ולרגש את העולם כשפרסמה תמונה אינטימית שלה ושל בת הזוג שלה באינסטגרם.

תחת הכיתוב "רומיאו ויוליה", פרסמה פטרישיה יורנה רודריגז אלונסו, שזכתה בתואר מיס ספרד ב-2008 וב-2013, וכן בתואר סגנית מיס יוניברס ב-2013, את התמונה המדוברת שלה ושל בת זוגה ונסה קליין. התמונה הרומנטית בה נראות השתיים כשהן שוכבות יחד במיטה קיבלה מעל אלפי לייקים.

פטרישיה יורנה
פטרישיה ובת הזוג

החדשות התפשטו במהירות ברחבי המדיה החברתית ופטרישה ובת זוגה הוצפו במסרים של תמיכה. "תודה לכם על כל התגובות", כתבה רודריגז בת ה-24 מהאיים הקנריים, "פרסמתי את התמונה באופן טבעי ואימפולסיבי, ואני מעריכה את אינסוף התמיכה ואת השמחה בשמחתי. תודה לכם!"

לעיתון מקומי בטנריף אמרה רודריגז כי היא הייתה מרוצה מההחלטה הלא מתוכננת שלה לפרסם את התמונה. "אני לא מתחרטת על מה שעשיתי. עשיתי את זה כי אני שמחה על מה שקורה בחיים שלי". מלכת היופי לשעבר הוצפה בהודעות תמיכה גם בטוויטר:  "למה להיות לסבית נחשב לחדשות?"\ שאל משתמש אחד, "מה שחשוב זה שאתן מאוהבות. מזל טוב".

רודריגז ייצגה את ספרד בתחרות מיס יוניברס שנערכה בשנה שעברה במוסקבה. התחרות, שנערכה בצל החוקים ההומופובים ברוסיה, הוחרמה על ידי איש הטלוויזיה היהודי-אמריקני אנדי כהן, הומו מחוץ לארון, שהודיע כי לא ינחה את התחרות  לאחר שהנחה אותה בשנתיים האחרונות. "בתור הומו, זה לא מרגיש לי נכון לדרוך על אדמת רוסיה", אמר.

פטרישיה יורנה  (צילום: ap)
"מעריכה את אינסוף התמיכה ואת השמחה בשמחתי" | צילום: ap

שנה לפני כן רשמה התחרות העולמית הישג להט"בי נוסף, כאשר ארגון מיס יוניברס החליט לשנות את המדיניות ולאפשר לנשים טרנסג'דריות להשתתף בתחרות, זאת לאחר הסערה שעוררה הדחתה של הדוגמנית הטרנסג'נדרית, ג'נה טלקובה מהתחרות.