כוכב קבוצת אדלייד יונייטד, שחקן הכדורגל האוסטרלי ג'וש קבאלו (22), יצא נגד קריאות הומופובית חריגות שהופנו כלפיו מהיציעים, במהלך משחק נגד קבוצת מלבורן ויקטורי. כזכור, קבאלו יצא מהארון באוקטובר האחרון והפך אז לכדורגלן הפעיל היחיד בעולם שעושה זאת. 

"אני לא הולך להעמיד פנים שלא ראיתי או שמעתי את הקריאות ההומופוביות במשחק אתמול בלילה", כתב כוכב הכדורגל בעמוד האינסטגרם הבוקר (ראשון). "אין לי מילים לתאר כמה אני מאוכזב. זה מראה כמה בעיות עומדות בפני החברה שלנו ב-2022. אסור שהדבר הזה יהיה מקובל ואנחנו צריכים לעשות יותר כדי להעניש את האחראים לכך". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by J O S H C A V A L L O (@joshua.cavallo)

קבאלו המשיך ואמר כי לא יתנצל לעולם על כך שהוא חי את האני האמיתי שלו וביקש לחזק את האוהדים הלהט"בים והקהילה הגאה כולה. "לכל האנשים הצעירים שנתקלו בהתעללות הומופובית - תרימו את הידיים גבוה באוויר ותמשיכו לרדוף אחרי החלומות שלכם", כתב. "דעו לכם שאין שום מקום במשחק להתנהגות הזאת, כדורגל הוא לכולם וזה לא משנה מי אתה, מה צבע העור שלך או מאיפה אתה מגיע". 

קבאלו אף תייג את הרשתות החברתיות אינסטגרם וטוויטר וביקש את עזרתם במניעת הפצה של המסרים ההומופוביים האלימים, לאחר שהוא קיבל לא מעט כאלה אל תיבת ההודעות שלו. "אני לא רוצה ששום ילד או מבוגר יקבלו את השנאה וההודעות הפוגעניות שאני קיבלתי", המשיך. "ידעתי שאני הולך להיתקל בדברים כאלה. זה עצוב מאוד שאתם לא עושים מספיק כדי לעצור זאת".

קבאלו נאלץ לצאת מהמשחק בדקה ה-5 בעקבות פציעה בעינו, ובעת הטיפול בו החלו אוהדי הקבוצה המתחרה לקלל ולקרוא לעבור קריאות הומופוביות. בכירי מועדון הכדורגל מלבורן גינו את התקרית והודיעו כי פתחו בחקירת המקרה. "המועדון מחויב לחגוג מגוון בכדורגל ואנחנו מגנים בחריפות את ההתנהגות הזאת. אין לה שום מקום במועדון שלנו או המשחקים שלנו", נמסר. "צופים שלא יעמדו בסטנדרטים האלה יוחרמו ממשחקים בעתיד". 

גם נתן קוסימה, מנכ"ל מועדון אדלייד יונייטד, התבטא נגד התקרית: "אנחנו מזועזעים בגלל ההתעללות המילולית שג'וש קיבל מהמעריצים במהלך המשחק", נכתב. "אדלייד יונייטד גאה להיות קבוצה מגוונת, וזה מכעיס ומאכזב לראות שאחד השחקנים שלו נתון להתעללות הומופובית. ג'וש ממשיך להציג אומץ אדיר ואנחנו מצטרפים אליו בגינוי ההתעללות, לה אין שום מקום בחברה". 

צפו בסרטון היציאה מהארון של קבאלו: