לפי דו"ח חדש של הב.ב.ס.מ (British Society for Sexual Medicine), ייתכן שחלק מהגברים הלוקים בבעיות בזקפה עם הנשים איתן הם שוכבים, למעשה מתעמתים עם מיניותם. ישנן סיבות רבות לליקוי בזקפה, חלק פסיכולוגיות כמו לחץ או דיכאון, וחלקן גופניות. גם לאלכוהול וסמים יש השפעה על העניין כמובן. לפי הדו"ח החדש, בבריטניה לבדה יש כ-100,000 גברים החווים ליקויים בזקפה עם בנות זוגן, כיוון שהם נאבקים בזהותם המינית.

כותב הדו"ח, ד"ר ג'וף האקט, טוען כי "צריך להראות את הדרך" לאנשים בעימות עם זהותם המינית. "אי אפשר להמשיך להמציא תירוצים כדי להתחמק מלדבר על פעילות מינית בגלל מבוכה", כתב האקט בדו"ח, "אם לא נמצא את הבעיה הזאת, נבזבז זמן בטיפול לא יעיל ונמשיך בדרך הלא נכונה". הפתרון שמציע האקט הוא לשאול כל מטופל אם ייתכן שהוא בקונפליקט עם זהותו המינית.

לתוצאות הדו"ח נמצאו מתנגדים החוששים לחוסר רגישות מצד הרופאים. לטענתם, "הכרחי שלמטופלים יהיה מקום בטוח לדבר עם רופא המשפחה על ענייניהם, מתי שיבחרו לעשות זאת בעצמם. אבל קשה לראות כיצד שיחה כזו יכולה לכונן אמון וביטחון, כששואלים ללא הזמנה ומשום מקום על מיניות המטופל".

אנחנו יודעים בן כמה היית בפעם הראשונה שלך

"התעוררתי בשירותים של המועדון עם מכנסיים מופשלים"

הפסיכיאטר דומיניק דייויס מציע דרך שונה להסתכל על המלצתו של ד"ר האקט: "אם למישהו יש ליקויים בזקפה זה יהיה במקום לשאול אותו אם הוא נמשך מספיק לבן או בת הזוג, או לעצם הפעילות שהם עושים, כדי לקבל זקפה. צריך לעשות את זה ברגישות. זה לא יעזור אם תגיד 'אה, לא עומד לך עם אשתך, יכול להיות שאתה גיי?', אבל פנייה כמו 'האם אתה מרגיש שאתה מספיק נמשך לבת הזוג, ובאילו תנאים אתה מגורה כשאתה מקיים יחסי מין?' יכולה להיות טובה".