>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
ממשיכים לתמוך. אמריקן אפרל בשיתוף עם GLAAD
הכלכלה הוורודה ממשיכה להיות מחוזרת על ידי ענקיות ההלבשה באמריקה: אחרי שנייקי השיקה את קו הנעלים הגאה "BeTrue Free Run 5.0", מגיע תורה של אמריקן אפרל, המשיקה בימים אלה חולצה גאה חדשה, בשיתוף עם ארגון GLAAD – הברית ההומו-לסבית נגד השמצה. הפרזנטורית הראשית של הליין היא דוגמנית טרנסג'נדרית, כאשר לצדה מככבים זוג הומואים וזוג לסביות.

אמריקן אפרל תומכת זה שנים רבות בקהילת הלהט"ב, ומאז 2008 משיקה מדי שנה חולצות עם כיתוב לתמיכה באג'נדה גאה.

השנה בירכו ארגונים להט"בים את החברה על שהכלילה בכיתוב גם את הטרנסג'נדרים והביסקסואלים, לאחר שבמשך כמה שנים כיכב המשפט "Legalize Gay" (בתרגום חופשי: "היפכו את ההומוסקסואליות לחוקית"), אשר ייצג את ההומואים והלסביות בלבד. הכיתוב החדש: "Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender Pride" (בתרגום חופשי מתומצת: "גאווה להט"בית").

את החולצה החדשה ניתן לרכוש לפי שעה בחנויות בארצות הברית ובקנדה, כאשר במטה החברה אומרים כי במהלך הקיץ ניתן יהיה להשיג אותה גם בחנויות החברה הנוספות ברחבי העולם, בהן החנות בדיזנגוף סנטר בתל אביב. כמדי שנה, החברה תתרום 15% מהרווחים על מכירת החולצה ל-GLAAD.

"אכפת לנו מאוד מנושא זכויות להט"ב, ואמריקן אפרל מחויבת לנושא כבר כמעט עשור", אומר המנכ"ל והמייסד של החברה, דב צ'רני.

נייקי קיימה את ההבטחה – וג'ייסון קולינס הפך לפרזנטור החדש

לפני כשבועיים השיקה נייקי קו נעליים חדש לרגל חודש הגאווה: "BeTrue Free Run 5.0" – נעליים המועצבות בצבעי הקשת – ומתחת לסמל החברה של לשונית הנעל מוצגים צבעי הקשת במאוזן. מחיר הנעליים: 115 דולר.

על פי התיאור באתר החברה, הנעליים החדשות מבטיחות "להתלבש על הרגל כמו כפפה, תוך הרגשה נוחה של ריצה יחפה".

במסגרת הליין החדש, מציעה נייקי גם חולצות טריקו, תחתונים וכיסוי לאייפון 5 – עם סמלי הגאווה, כפי שמופיעים על הנעליים.

חברת נייקי תומכת כלכלית כבר 15 שנה בארגוני זכויות להט"ב בארצות הברית. לפני כחודשיים הבטיחה כי הספורטאי הבכיר הראשון שייצא מהארון יזכה לשמש פרזנטור החברה.

עם או בלי קשר לנייקי, שבועיים לאחר מכן יצא מהארון שחקן ה-NBA ג'ייסון קולינס. בנייקי קיימו את ההבטחה, וקולינס אכן הפך לפרזנטור החדש של החברה.