>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
ניאו נאצים מכים את סביאטוסלב שרמט

נראה שקהילת הלהט"ב באוקראינה יכולה לנשום לרווחה – לפחות עד ספטמבר: הראדה העליונה, הפרלמנט בקייב, הסיר מעל סדר היום את הצעת חוק 8711, שאמורה הייתה לאסור על יציאה מהארון או על התבטאות בזכותה של קהילת הלהט"ב. זאת בעקבות לחץ רב שהופעל על נשיא אוקראינה, ויקטור ינוקוביץ', במהלך ביקור משלחת של האיחוד האירופי לבדיקת זכויות האדם במדינה.

בארגון AllOut, שארגן את העצומה הבינלאומית נגד החוק, מסרו כי על פי התקנון של הפרלמנט, יהיה בספטמבר חלון זמן קטן בו ניתן יהיה להעלות שוב את ההצעה, רגע לפני פיזור הראדה הגדולה, לקראת הבחירות שיתקיימו באוקטובר.

ניצחון עצוב

"תוך ימים ספורים חתמו יותר מ-120 אלף איש על העצומה נגד ההצעה המזוויעה הזאת, שהביאה ללחץ דיפלומטי עצום על הנשיא ויקטור ינוקוביץ'", אמר אנדרה בנקס, ממייסדי ארגון AllOut. "המסר של התנועה העולמית שלנו הוא פשוט: כולם צריכים להיות חופשיים לאהוב את מי שהם רוצים, ללא התערבות של מישהו אחר.

"לפני הכל, מדובר בניצחון עבור חברינו האוקראינים. יחד אנו שולחים מסר חזק לממשלות אחרות במזרח אירופה, ובראשן רוסיה, שחייבת להסיר את החקיקה ההומופובית בתחומה ולהפסיק להתנכל לקהילה הגאה".

המאבק נגד החוק התרחש על רקע הסערה שעוררה התמונות הקשות שפורסמו לפני כחודש, ובה נראים שלושה ניאו-נאצים מכים באכזריות גבר הומו בשם סביאטוסלב שרמט. התמונות, שפורסמו בהרחבה בכלי התקשורת באירופה ועררו סערה בקרב פעילי זכויות להט"ב, נראים שלושת הניאו-נאצים עוטים מסיכות סטריליות על פניהם, על מנת שלא "להידבק".

>> אלטון ג'ון באוקראינה: "הפסיקו את האלימות כלפי הומואים

>> זוכי פרס נובל לשלום קוראים לזכויון להט"ב

>> דרישה: להרחיק מהאולימפיאדה מדינות הומופוביות