>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

הומופוביה רוסיה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
שוטרים אוסרים מפגינים בעד מצעד הגאווה במדינה, השנה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock
חותמת גומי הומופובית של מערכת המשפט "העצמאית" ברוסיה: בית המשפט המחוזי במוסקבה דחה אתמול (ג') את העתירה של פעיל זכויות הלהט"ב ניקולאי אלכסייב נגד החוק האוסר על מצעדי גאווה בבירת הפדרציה הרוסית במאה השנים הבאות. בכך נסללת דרכה של קהילת הלהט"ב ברוסיה להגיש עתירה לבית הדין האירופי לזכויות אדם בשטרסבורג, אליו הצטרפה רוסיה לפני כחצי שנה.

"רוסיה מבודדת את עצמה"

למרות שהחוק ההומופובי עדיין נותר בתוקף, אלכסייב טוען כי מצא מספר פרצות בו שמאפשרות בכל זאת לקיים מצעדי גאווה. לפיכך, הגיש לעיריית מוסקבה מאה בקשות לאישור מצעדי גאווה בין 2012 ל-2112 – בקשה אחת לכל שנה.

"רוסיה פשוט מבודדת את עצמה מהעולם המודרני, כאשר היא מעוותת את המונח 'ערכים חברתיים'", אמר אלכסייב לכלי תקשורת ברוסיה. "זה רק מוכיח שלרוסיה אין באמת כוונה לכבד את התחייבויותיה הבינלאומיות לזכויות אדם".

לפני קצת יותר מחצי שנה הודיעה רוסיה כי היא מתנערת מהודעת שרי החוץ של ה-G8, ארגון שמונה המדינות המתועשות בעולם, הקורא לשמור על זכויות להט"ב. סגן שר החוץ הרוסי, סרגיי ריבקוב, סירב לחתום על ההצהרה המשותפת, ואמר: "תחת אמתלה של הגנה על מה שנקרא 'מיעוטים מיניים', בפועל ישנה תעמולה אגרסיבית וכפייה של התנהגות וערכים מסוימים, שעשויים להעליב את רוב האוכלוסייה".

>> רוסיה: תביעה של 10.5 מיליון דולר נגד מדונה בגין "תעמולה הומוסקסואלית"

>> לחתימה על העצומה הבינלאומית נגד החוק ההומופובי באוקראינה – לחצו כאן