>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
צועדים בגאווה במנצ'סטר
יותר מ-70 אלף בני אדם השתתפו אתמול (שבת) במצעד הגאווה במנצ'סטר, המצעד הגדול והמושקע ביותר בבריטניה. המצעד התקיים השנה בסימן סולידריות עם העיר התאומה, סנט פטרסבורג, כאשר הנאומים כולם התמקדו הנושא דיכוי קהילת הלהט"ב ברוסיה והאיסור על יציאה מהארון בעיר השנייה בגודלה בה.

להקת מחול במחווה לצ'ייקובסקי

"קשה להאמין שבמקום בעל תרבות היסטורית עשירה כל כך, אנשים עדיין נרדפים בגלל נטיותיהם המיניות, זה בלתי נתפס", אמר ראש העירייה, מארק האקט.

מלבד הקבוצות הססגוניות, במצעד הופיעה גם להקת מחול מסנט פטרסבורג, שרקדה לצלילי "אגם הברבורים" של המלחין הרוסי הנודע פיוטר איליץ' צ'ייקובסקי, יליד סנט פטרסבורג, שניסה להתאבד בשל חוסר היכולת לקבל את היותו הומו.

בשבוע שעבר הגישה קבוצה של פעילי ימין בסנט פטרסבורג תביעה על סך עשרה מיליון דולר נגד כוכבת העל מדונה, שהתריסה במהלך הופעתה בעיר נגד החוק ההומופובי. התובעים נימקו את הסכום הגבוה בטענה שבהפרת החוק אל מול קהל רב כל כך, יחד עם השפעתה הרבה ככוכבת על, מדובר ב"נזק מוסרי מצטבר".

"אנשים לא מבינים את הנזק הרב שעשתה מדונה", אמר אחד התובעים, אלכסיי קולוטקוב, לסוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס. "יש לה יותר השפעה מלסתם אחד שעושה תעמולה הומוסקסואלית. מספיק שבגלל הנאום שהיא נשאה בהופעה יהיה ילד אחד שיהפוך להומו או ילדה אחת שתהפוך ללסבית – ונהרסה לה עוד משפחה".

>> מנצ'סטר: סיפורה של קריה גאה

>> לחתימה על העצומה הבינלאומית נגד החוק ההומופובי – לחצו כאן