המטפסת הטרנסג'נדרית ארין פריסי מיקמה את דגל הקהילה הטרנסג'נדרית על פסגת וינסון מסיב, ההר הגבוה ביותר באנטארקטיקה . את ההישג הקדישה לקהילה שחיבקה אותה ברגעים הקשים: "הקהילה הטרנסית לקחה אותי כשלא הייתה לי תקווה. הם הראו לי שעדיף להיות גלויה וחופשיה, מאשר לחיות בסתר", אמרה על ההישג. "הסטיגמה נובלת כשאנחנו מאמצים את האמת שלנו". 

ההישג ההיסטורי התרחש ב-26 בדצמבר, שמונה ימים אחרי שהחלה פריסי את הטיפוס לפסגת ההר, שגובהו 4,892 מטרים מעל פני הים. בכך ממשיכה המטפסת את המסע שלה להפוך לאישה הטרנסג'נדרית הראשונה שמשלימה את אתגר "שבע הפסגות", שהוא טיפוס על פסגות ההרים הגבוהים ביותר בכל אחת משבע היבשות בעולם. "דחפו אותנו למטה ולעיתים קרובות הרביצו לנו, אבל התמודדנו עם כל סוג של קור במהלך חיינו – והחוסן שלנו גרם לנו לעלות לפסגה", כתבה פריסי בחשבון האינסטגרם שלה לציון האירוע.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by TranSending 7 (@transending7)

וינסון מסיב היא הפסגה החמישית של המטפסת במסע שלה ועוד שתי פסגות מחכות לה - הר דנלי באלסקה והר אוורסט האימתני. "כשאני מסתכלת על האוורסט, אני רואה אותו בתור הדרך שלנו להפגין כוח וחוסן", אמרה לפינק ניוז בשנה שעברה ותיארה את הרגע בו כבשה את פסגת הר אלברוס שברוסיה ב-2018, שם למרבה הצער לא הניפה את דגל הקהילה הטרנסית, משום שהדבר נחשב במדינה "תעמולה הומוסקסואלית". במקום זה, ברגע שכבשה את ההר היא סימנה בעזרת ידיה את האות T, המייצגת את הקהילה הטרנסג'נדרית. 

יחד עם פסגת וינסון מסיב ופסגת הר אלברוס, פריסי כבר כבשה את פסגת האקונקגואה בארגנטינה, פסגות הקילימנג'רו בטנזניה ופסגת הר קושצ'ושקו באוסטרליה. בכל פסגה, למעט הפסגה הרוסית, היא הניפה את דגל הקהילה הטרנסג'נדרית, שעוצב על ידי מוניקה הלמס. "מוניקה אמרה שזה החלום שלה לראות את הדגל מונף על פסגת הר האוורסט", אמרה פריסי. "הבטחתי לה שזה יקרה".

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by TranSending 7 (@transending7)