>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
ארגנטינה הגאה (מתוך מצעד הגאווה בבואנוס איירס
ארגנטינה היא כעת המדינה הנאורה והמתקדמת ביותר בכל הקשור לזכויות הטרנסג'נדרים – כך לדברי פעילי הקהילה הטרנסג'נדרית במדינה. זאת לאחר שהקונגרס הלאומי בבואנוס איירס הצביע ברוב של 55 תומכים וללא מתנגדים בעד מתן חופש בחירה מוחלט לכל אזרח שמעוניין בשינוי מין ביולוגי או בשינוי סעיף המין בתעודת הזהות.

המשמעות היא שטרנסג'נדרים לא יצטרכו לעמוד בפני ועדות מיוחדות. כל אזרח יוכל לעבור תהליך ביולוגי לשינוי מין – רק בגלל שהוא רוצה.

כמו כן, כל מי שירצה לשנות את סעיף המין בתעודת הזהות לא יצטרך להוכיח כי עבר תהליך ביולוגי זה או אחר. או כמו שפעילים טרנסג'נדרים רבים נוהגים לומר: "בלי לדרוש מאיתנו די וחשבון על מה שיש לנו בין הרגליים".

חוק הזהות המגדרית הוא רק אחד מתוך שורה של חוקים למען קהילת הלהט"ב שהעבירה הממשלה, תחת הנהגתה של הנשיאה כריסטינה קירשנר.

"ארגנטינה פשוט משנה את חוקי המשחק"

טרנסג'נדרים בארגנטינה (צילום: צילום מסך מתוך הWashington Post)
חוגגים בבואנוס איירס | צילום: צילום מסך מתוך הWashington Post
ברחבי העולם המערבי, המעוניינים לעבור תהליך שינוי ביולוגי נאלצים לעבור ועדה רפואית, שקובעת בסופו של תהליך האם באמת מדובר בטרנסג'נדר, שגופו הביולוגי אינו תואם את זהותו המגדרית האמיתית.

ועדות אלו זוכות לקיתונות של רותחין מצדם של פעילים טרנסג'נדרים, הטוענים לחוויות של השפלה וכן לתפיסות מיושנות שמציגים אנשים שלא באמת מסוגלים להבין את ההוויה הטרנסג'נדרית.

"העובדה שלא יידרש כל הליך עבור הטרנסג'נדרים היא ייחודית במינה ברחבי העולם", אמר יו"ר ארגון הפעולה העולמי למען שוויון לטרנסג'נדרים, יוסטוס אייספלד. "ארגנטינה פשוט משנה את חוקי המשחק"

אייספלד, שביצע סקר מקיף על זכויות טרנסג'נדרים עבור נציבות זכויות האדם של מועצת אירופה, אמר כי ארגנטינה כעת מקדימה "בשנות אור" את כל העולם.

>> אני אוהב את הבן ההומו שלכם. למה אתם לא?

>> עומר שריף הבן: "אני הומו ויהודי"

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה