>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם? 

אין תמונה
ולדימיר פוטין

ירושלים מביעה סולידריות עם רוסיה: על רקע ההומופוביה הגואה ברוסיה, שבמרכזה החוק האוסר על יציאה מהארון בסנט פטרסבורג, החליטו בבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות לקבל את פניו של הנשיא ולדימיר פוטין בעיר בדגלי גאווה ובשלטי מחאה. ההפגנה תתקיים ביום שני הקרוב, 25 ביוני, בשעה 19:00, מול מלון המלך דוד, שם ישהה הנשיא הרוסי.

>> לחתימה על העצומה הבינלאומית נגד החוק – לחצו כאן

כמיטב המסורת בבית הפתוח, הקהילה כולה מוזמנת להשתתף בארגון ובדיונים אודות התוכן של ההפגנה. כדי לבצע זאת, פתח הארגון דף בפייסבוק, ובו מוזמנים הגולשים להעלות רעיונות ולהחליף דעות.

"יש חברים בקהילה שהם ממוצא רוסי, ויחד עם חברים נוספים בקהילה מאוד חשוב להם למחות נגד מה שקורה ברוסיה", אמרה מנכ"לית הבית הפתוח, אלינור סידי, ל-mako גאווה. "הבית הפתוח, כאחד הארגונים המובילים בקהילה, כמובן עומד לימינם ומעמיד את משאביו לשירותם".

המחאה העולמית: מחרם תיירות ועד התרסה של מדונה

את "החוק לאיסור על עידוד מעשי סדום ונטיות טרנסג'נדריות", יזם בשנה שעברה חבר מועצת העיר ויטלי מילונוב, חבר מפלגת רוסיה המאוחדת של ולדימיר פוטין. החוק זכה לתמיכה נלהבת של הכנסייה הרוסית-אורתודוכסית, שדאגה לקדם את הנושא בכל דרך. מפלגתו של פוטין שוקלת להפוך את האיסור על יציאה מהארון לחוק פדרלי, שיהיה תקף בכל רחבי רוסיה.

מאז עבר החוק, התקיימו נגדו הפגנות מחאה בכל רחבי העולם, ארגוני להט"ב יזמו חרם תיירות על סנט פטרסבורג וגם כוכבת העל מדונה התגייסה למאבק, והודיעה כי תתריס נגד החוק בפומבי בהופעתה הקרובה בעיר.

בתל אביב התקיימה הפגנה מול שגרירות רוסיה, אותה ארגנה האגודה למען הלהט"ב, בה השתתפו עשרות משתתפים. המפגינים קראו ברוסית לעבר שגריר רוסיה בישראל, סרגיי יאקולב: "ישראל אומרת לא להומופוביה", תוך שהוא ממהר להיכנס למכוניתו ולנסוע מהמקום.

>> הומואים ברוסיה ל-mako גאווה: "אנחנו פוחדים – אבל לא נחזור לארון"

>> מוסקבה: אסור לקיים מצעדי גאווה במאה השנים הקרובות

>> רוסיה: נער הומו נחטף על ידי אביו ונכלא במוסד לגמילה מסמים